Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

Edirne İl Emniyet Müdürü’nden Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na Ziyaret

13.07.2018
455
Edirne İl Emniyet Müdürü’nden Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na Ziyaret

Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Edirne Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı M. Emre Alp, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yener İşbilir ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Selahattin Kaya ile Ahmet Özalp ile bir araya geldi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt” Edirne’de ekonominin gelişmesi için en önemli sektörlerden biri turizm ve biz kurumlar olarak turizmin gelişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Turizm şehri olan Edirne bu özelliği itibariyle ilave güvenlik tedbirlerine ihtiyaç duyuyor. Edirne Emniyet Müdürlüğü de bu konuya hassasiyetle yaklaşarak gerekli önlemleri almak noktasında gayret gösteriyor. Bu yüzden kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da Emniyet Müdürlüğümüzle ortak çalışmalarımıza devam etmeyi arzu ediyoruz. ” diye konuştu.

Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt ise ”Görev süremiz boyunca Edirne’nin huzurunu ve güvenini sağlamak adına en iyi şekilde hizmet verdik ve hizmet vermeye devam edeceğiz. Ülkemizin gelişmesi için güvenlik ve huzur çok önemli. Çünkü her konuda olduğu gibi ticaret ve ekonomi de güvenli ortamda gelişir. Bu düşünceler ile bizler Edirne’nin emniyeti için Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile olduğu gibi tüm kurumlarla işbirliği içindeyiz. İlimizin huzurunu ve güvenini sağlamak adına her türlü gayreti gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Tescil İşlemleri Hakkında Genel Bilgilendirme

15.04.2014 tarihinden itibaren kuruluş ve diğer tüm tescil işlemleri MERSİS üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Tescil için müdürlüğümüze gelmeden önce MERSİS  üzerinden başvuru yapılmalıdır.

Karardaki bilgiler ile MERSİS’teki bilgilerin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Başvuruyu onaya göndermeden önce başvuru ön izleme bölümünden kontrol ediniz.

NOTLAR:
1) Tüm tescil işlemleri için MERSİS üzerinden kullanıcı kaydı ya da e-devlet şifresi ile girilmesi zorunludur.

2) Üye kısmından yapılan Tescil girişlerinde Değişiklik İşlemleriDeğişiklik BaşlatKarar Bilgisi Girişi, Değişiklikler Girildikten Sonra Onay Gönder işlemini yapın.

3) Müdürlüğümüzce yapılan inceleme sonrası ;
a) Sistemde ön kontrol butonu henüz aktif olmadığından, başvurulara sistem üzerinden onay verilememektedir. 02842251014-118-120 numaralı telefonlardan Müdürlüğümüze ulaşabilirsiniz.

b) Müdürlüğümüzce başvurunuz reddedilmiş ise Ret gerekçesi sisteminize düştükten sonra düzeltme işlemini, devam eden başvurularım bölümünden düzelterek başvuruyu yeniden onaya gönderiniz .

Yapmış olduğunuz başvuruların sonuçlarını MERSİS giriş ekranınızdan takip etmeniz gerekmektedir.

Başvuruyu MERSİS üzerinden onaya gönderdikten sonra 02842251014- 118- 120 numarasını arayarak müdürlüğümüzden randevu alınız.

MERSİS e-belge hizmetleri hakkında bilgilendirme

Firmanıza ait tasdikname, iflas ve konkordato, 111 madde belgesi gibi belgeleri e-imzalı olarak MERSİS’ten alabilirsiniz.

Şirket / işletme / kooperatifi temsile yetkili herhangi biri tarafından MERSİS‘e kullanıcı bilgileri ile giriş yapılır. Talep sırasında e-imza zorunluluğu bulunmamaktadır.
1. “Başvurular” sekmesinden “Belge Başvurusuna girilerek belge talep edilecek şirket / işletme / kooperatif seçilir.
2. Talep edilen belge ve talep gerekçesi yazılarak kaydedilir.
3. Başvuru özetindeki “Belge Ödeme İşlemlerine giriş yapılarak sanal pos aracılığı ile ödeme yapılır.
4. Ödemesi yapılan belge talebi Ticaret Sicili Müdürlüğü onayına düşer.
5. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra belge, Ticaret Sicili Müdürlüğü yetkilisi tarafından güvenli elektronik imza ile imzalanır.
6. Talep sahibi imzalı e-belgeyi “Belge Başvuruları” adımından indirerek yazdırabilir