Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

Trakya Üniversitesi Girişimcilik ve Uygulama Merkezi Trakya Kariyer ve İletişim Çalıştayı

15.04.2019
629
Trakya Üniversitesi Girişimcilik ve Uygulama Merkezi Trakya Kariyer ve İletişim Çalıştayı

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde TOBB Edirne İl Genç Girişimciler Kurulu ve Trakya Üniversitesi Girişimcilik ve Uygulama Merkezi Organizasyonu ile Trakya Kariyer ve İletişim Çalıştayı düzenlenecektir. 18 Nisan 2019 Perşembe günü saat 10:00 da Türkan Sabancı Kültür Merkezinde düzenlenecek olan etkinliğe Orhan Gürbüz (Girişimci,Eğitmen,Fotoğrafçı,Yazar) Ömer Polat(Ortodontist) Uraz Yekeler (Girişim Evi Yöneticisi Teknogirişim Danışmanı) Yasemin Öktem (Nestle Proffesional Batı Marmara Bölge Satış Müdürü) Ar-Ge Bilişim Topluluğu Yaşam Sahnei Tiyatro Topluluğu Modern Dans Topluluğu ve Düşünce Edebiyat ve Tiyatro Topluluğu katılım sağlayacaktır.

Tüm üyelerimiz davetlidir.

Tescil İşlemleri Hakkında Genel Bilgilendirme

15.04.2014 tarihinden itibaren kuruluş ve diğer tüm tescil işlemleri MERSİS üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Tescil için müdürlüğümüze gelmeden önce MERSİS  üzerinden başvuru yapılmalıdır.

Karardaki bilgiler ile MERSİS’teki bilgilerin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Başvuruyu onaya göndermeden önce başvuru ön izleme bölümünden kontrol ediniz.

NOTLAR:
1) Tüm tescil işlemleri için MERSİS üzerinden kullanıcı kaydı ya da e-devlet şifresi ile girilmesi zorunludur.

2) Üye kısmından yapılan Tescil girişlerinde Değişiklik İşlemleriDeğişiklik BaşlatKarar Bilgisi Girişi, Değişiklikler Girildikten Sonra Onay Gönder işlemini yapın.

3) Müdürlüğümüzce yapılan inceleme sonrası ;
a) Sistemde ön kontrol butonu henüz aktif olmadığından, başvurulara sistem üzerinden onay verilememektedir. 02842251014-118-120 numaralı telefonlardan Müdürlüğümüze ulaşabilirsiniz.

b) Müdürlüğümüzce başvurunuz reddedilmiş ise Ret gerekçesi sisteminize düştükten sonra düzeltme işlemini, devam eden başvurularım bölümünden düzelterek başvuruyu yeniden onaya gönderiniz .

Yapmış olduğunuz başvuruların sonuçlarını MERSİS giriş ekranınızdan takip etmeniz gerekmektedir.

Başvuruyu MERSİS üzerinden onaya gönderdikten sonra 02842251014- 118- 120 numarasını arayarak müdürlüğümüzden randevu alınız.

MERSİS e-belge hizmetleri hakkında bilgilendirme

Firmanıza ait tasdikname, iflas ve konkordato, 111 madde belgesi gibi belgeleri e-imzalı olarak MERSİS’ten alabilirsiniz.

Şirket / işletme / kooperatifi temsile yetkili herhangi biri tarafından MERSİS‘e kullanıcı bilgileri ile giriş yapılır. Talep sırasında e-imza zorunluluğu bulunmamaktadır.
1. “Başvurular” sekmesinden “Belge Başvurusuna girilerek belge talep edilecek şirket / işletme / kooperatif seçilir.
2. Talep edilen belge ve talep gerekçesi yazılarak kaydedilir.
3. Başvuru özetindeki “Belge Ödeme İşlemlerine giriş yapılarak sanal pos aracılığı ile ödeme yapılır.
4. Ödemesi yapılan belge talebi Ticaret Sicili Müdürlüğü onayına düşer.
5. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra belge, Ticaret Sicili Müdürlüğü yetkilisi tarafından güvenli elektronik imza ile imzalanır.
6. Talep sahibi imzalı e-belgeyi “Belge Başvuruları” adımından indirerek yazdırabilir