Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında 26/02/2019 tarihinde imzalanan Mesleki Eğitimi İşbirliği Protokolü’ ne göre ilimiz Merkez Emel Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje okulu olmuştur

14.07.2022
680
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında 26/02/2019 tarihinde imzalanan Mesleki Eğitimi İşbirliği Protokolü’ ne göre ilimiz Merkez Emel Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje okulu olmuştur

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında 26/02/2019 tarihinde imzalanan Mesleki Eğitimi İşbirliği Protokolü’ ne göre ilimiz Merkez Emel Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje okulu olmuştur. Bu süreçten itibaren okulumuz sınavla öğrenci alan okul türünde faaliyet göstermeye başladı.
Bu tarihten itibaren yerelde okulumuz Edirne Ticaret ve Sanayi Odası , Edirne Ticaret Borsası eşgüdümlü olarak çalışarak okulun her yönden gelişip yenilenmesi için ortak bir çaba içerisinde çalışmaya başladı.
Okulumuz öğrencileri Muhasebe finansman alanına LGS puanı , Bilişim Teknolojileri, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Ve Adalet bölümlerine orta öğretim başarı puanıyla tercih yapmaktadırlar. okulumuz öğrencileri son sınıfta haftanın 3 günü işyerlerinde mesleki eğitim uygulaması yapmaktadır, bu süreçte asgari ücretin 1/3 ‘ ü kadar ücret almaktadırlar. Öğrencilerimiz okula kayıt olduktan itibaren sigortalanmakta olup, bu yıl okulumuza LGS puanı ile 60, orta öğretim başarı puanı ile 102 öğrencinin alınacaktır.Okulumuz kapalı spor salonu ve halı saha tesisi olan ülkemizdeki ender okullardan biridir.
LGS’ ye girecek tüm öğrencilerimizi ve değerli velilerini okulumuza davet ediyor ve mesleki eğitimlerini Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi desteğiyle devam eden Emel Özgür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemize bekliyoruz.

Tescil İşlemleri Hakkında Genel Bilgilendirme

15.04.2014 tarihinden itibaren kuruluş ve diğer tüm tescil işlemleri MERSİS üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Tescil için müdürlüğümüze gelmeden önce MERSİS  üzerinden başvuru yapılmalıdır.

Karardaki bilgiler ile MERSİS’teki bilgilerin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Başvuruyu onaya göndermeden önce başvuru ön izleme bölümünden kontrol ediniz.

NOTLAR:
1) Tüm tescil işlemleri için MERSİS üzerinden kullanıcı kaydı ya da e-devlet şifresi ile girilmesi zorunludur.

2) Üye kısmından yapılan Tescil girişlerinde Değişiklik İşlemleriDeğişiklik BaşlatKarar Bilgisi Girişi, Değişiklikler Girildikten Sonra Onay Gönder işlemini yapın.

3) Müdürlüğümüzce yapılan inceleme sonrası ;
a) Sistemde ön kontrol butonu henüz aktif olmadığından, başvurulara sistem üzerinden onay verilememektedir. 02842251014-118-120 numaralı telefonlardan Müdürlüğümüze ulaşabilirsiniz.

b) Müdürlüğümüzce başvurunuz reddedilmiş ise Ret gerekçesi sisteminize düştükten sonra düzeltme işlemini, devam eden başvurularım bölümünden düzelterek başvuruyu yeniden onaya gönderiniz .

Yapmış olduğunuz başvuruların sonuçlarını MERSİS giriş ekranınızdan takip etmeniz gerekmektedir.

Başvuruyu MERSİS üzerinden onaya gönderdikten sonra 02842251014- 118- 120 numarasını arayarak müdürlüğümüzden randevu alınız.

MERSİS e-belge hizmetleri hakkında bilgilendirme

Firmanıza ait tasdikname, iflas ve konkordato, 111 madde belgesi gibi belgeleri e-imzalı olarak MERSİS’ten alabilirsiniz.

Şirket / işletme / kooperatifi temsile yetkili herhangi biri tarafından MERSİS‘e kullanıcı bilgileri ile giriş yapılır. Talep sırasında e-imza zorunluluğu bulunmamaktadır.
1. “Başvurular” sekmesinden “Belge Başvurusuna girilerek belge talep edilecek şirket / işletme / kooperatif seçilir.
2. Talep edilen belge ve talep gerekçesi yazılarak kaydedilir.
3. Başvuru özetindeki “Belge Ödeme İşlemlerine giriş yapılarak sanal pos aracılığı ile ödeme yapılır.
4. Ödemesi yapılan belge talebi Ticaret Sicili Müdürlüğü onayına düşer.
5. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra belge, Ticaret Sicili Müdürlüğü yetkilisi tarafından güvenli elektronik imza ile imzalanır.
6. Talep sahibi imzalı e-belgeyi “Belge Başvuruları” adımından indirerek yazdırabilir