Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanımız

Recep ZIPKINKURT

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı

1956 Yılında Edirne’de dünyaya gelen Recep Zıpkınkurt, müteşebbis ve yatırımcı bir ailenin oğlu. İş hayatına; Trakya bölgesinde bir ilk olan otomatik şişeleme ve el değmeden meşrubat üretim tesisini Edirne’ye kurarak ürettiği Çağlar Gazozlarını tüm Trakya Marmara bölgesine tanıtan babası Cavit Zıpkınkurt’un yanında başladı. Üretim ve pazarlama alanında gösterdiği başarılar sonucu 1976 yılında Çağlar Gazozları’nın (Trakya Meşrubat Gıda San.Ve Tic A.Ş.) yönetimini devralmıştır. 1989 yılında ilk  şirketi Edirne Çağlar Turizmi kurarak, 1976 yılında babası Cavit Zıpkınkurt’un ara verdiği otobüsçülüğe yeni şirketiyle geri döndü.

1996 yılına kadar gazoz üretim tesisine ek olarak Coca Cola ve Camel Distribütörlüklerini de bünyesine katmış olup;  1996 yılında Edirne Yeni Karamürsel mağazasını açarak Edirne’ye çok katlı mağazacılığı tanıştırmış,  yenilikçi ve girişimci ruhunu yansıtan bir adım atmıştır.

İlerleyen zamanlarda  Turizm, İnşaat, Kanatlı Hayvan Yemi İthalat ve İhracatını yapan 9 Adet Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenerek  babası Cavit Zıpkınkurt’tan devraldığı Trakya Meşrubat Gıda San.ve Tic.  A.Ş ‘yi bir gurup şirketine dönüştürmüş olup bu gün hala Şirketlerinin  Yönetim Kurulu Başkanlığını devam ettirmektedir.

Zıpkınkurt aynı zamanda sosyal hayatta çeşitli derneklerde kuruculuk  ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Yoğun iş hayatı, sivil toplum kuruluşları ve derneklerden arta kalan zamanlarını ise seyahat ederek ve spor yaparak değerlendirmektedir.

Zıpkınkurt evli ve 2 çocuk babasıdır.

Tescil İşlemleri Hakkında Genel Bilgilendirme

15.04.2014 tarihinden itibaren kuruluş ve diğer tüm tescil işlemleri MERSİS üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Tescil için müdürlüğümüze gelmeden önce MERSİS  üzerinden başvuru yapılmalıdır.

Karardaki bilgiler ile MERSİS’teki bilgilerin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Başvuruyu onaya göndermeden önce başvuru ön izleme bölümünden kontrol ediniz.

NOTLAR:
1) Tüm tescil işlemleri için MERSİS üzerinden kullanıcı kaydı ya da e-devlet şifresi ile girilmesi zorunludur.

2) Üye kısmından yapılan Tescil girişlerinde Değişiklik İşlemleriDeğişiklik BaşlatKarar Bilgisi Girişi, Değişiklikler Girildikten Sonra Onay Gönder işlemini yapın.

3) Müdürlüğümüzce yapılan inceleme sonrası ;
a) Sistemde ön kontrol butonu henüz aktif olmadığından, başvurulara sistem üzerinden onay verilememektedir. 02842251014-118-120 numaralı telefonlardan Müdürlüğümüze ulaşabilirsiniz.

b) Müdürlüğümüzce başvurunuz reddedilmiş ise Ret gerekçesi sisteminize düştükten sonra düzeltme işlemini, devam eden başvurularım bölümünden düzelterek başvuruyu yeniden onaya gönderiniz .

Yapmış olduğunuz başvuruların sonuçlarını MERSİS giriş ekranınızdan takip etmeniz gerekmektedir.

Başvuruyu MERSİS üzerinden onaya gönderdikten sonra 02842251014- 118- 120 numarasını arayarak müdürlüğümüzden randevu alınız.

MERSİS e-belge hizmetleri hakkında bilgilendirme

Firmanıza ait tasdikname, iflas ve konkordato, 111 madde belgesi gibi belgeleri e-imzalı olarak MERSİS’ten alabilirsiniz.

Şirket / işletme / kooperatifi temsile yetkili herhangi biri tarafından MERSİS‘e kullanıcı bilgileri ile giriş yapılır. Talep sırasında e-imza zorunluluğu bulunmamaktadır.
1. “Başvurular” sekmesinden “Belge Başvurusuna girilerek belge talep edilecek şirket / işletme / kooperatif seçilir.
2. Talep edilen belge ve talep gerekçesi yazılarak kaydedilir.
3. Başvuru özetindeki “Belge Ödeme İşlemlerine giriş yapılarak sanal pos aracılığı ile ödeme yapılır.
4. Ödemesi yapılan belge talebi Ticaret Sicili Müdürlüğü onayına düşer.
5. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra belge, Ticaret Sicili Müdürlüğü yetkilisi tarafından güvenli elektronik imza ile imzalanır.
6. Talep sahibi imzalı e-belgeyi “Belge Başvuruları” adımından indirerek yazdırabilir