Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

Meclis Başkanımız

Mustafa Emre ALP
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı

1960 yılında Edirne’de dünyaya gelen M. Emre Alp, ilk orta ve lise öğrenimi Edirne’de tamamladıktan sonra Üniversite öğrenimi için İstanbul’a giderek 1983 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur.

1985 yılında Edirne’de Alp İnşaat Mühendislik firmasını kurarak iş hayatına atılmıştır. Halen faaliyetini sürdürmekte olan firmasının yanı sıra aile mesleği olan çiftçilik mesleğini de idame ettirmektedir.

1992 yılından bu yana Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda Meclis Üyeliği, Ankara Delegeliği, ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Alp, 2018 yılında ETSO Meclis Başkanlığı’na seçilmiştir.

İki dönem Edirne Belediyesi Meclis Üyeliği yapan M. Emre Alp, aynı zamanda sosyal hayatta çeşitli derneklerde yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuş olup EDSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği ve ASKF 2. Başkanlık görevini sürdürmektedir.

Alp evli ve 2 çocuk babasıdır.

Tescil İşlemleri Hakkında Genel Bilgilendirme

15.04.2014 tarihinden itibaren kuruluş ve diğer tüm tescil işlemleri MERSİS üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Tescil için müdürlüğümüze gelmeden önce MERSİS  üzerinden başvuru yapılmalıdır.

Karardaki bilgiler ile MERSİS’teki bilgilerin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Başvuruyu onaya göndermeden önce başvuru ön izleme bölümünden kontrol ediniz.

NOTLAR:
1) Tüm tescil işlemleri için MERSİS üzerinden kullanıcı kaydı ya da e-devlet şifresi ile girilmesi zorunludur.

2) Üye kısmından yapılan Tescil girişlerinde Değişiklik İşlemleriDeğişiklik BaşlatKarar Bilgisi Girişi, Değişiklikler Girildikten Sonra Onay Gönder işlemini yapın.

3) Müdürlüğümüzce yapılan inceleme sonrası ;
a) Sistemde ön kontrol butonu henüz aktif olmadığından, başvurulara sistem üzerinden onay verilememektedir. 02842251014-118-120 numaralı telefonlardan Müdürlüğümüze ulaşabilirsiniz.

b) Müdürlüğümüzce başvurunuz reddedilmiş ise Ret gerekçesi sisteminize düştükten sonra düzeltme işlemini, devam eden başvurularım bölümünden düzelterek başvuruyu yeniden onaya gönderiniz .

Yapmış olduğunuz başvuruların sonuçlarını MERSİS giriş ekranınızdan takip etmeniz gerekmektedir.

Başvuruyu MERSİS üzerinden onaya gönderdikten sonra 02842251014- 118- 120 numarasını arayarak müdürlüğümüzden randevu alınız.

MERSİS e-belge hizmetleri hakkında bilgilendirme

Firmanıza ait tasdikname, iflas ve konkordato, 111 madde belgesi gibi belgeleri e-imzalı olarak MERSİS’ten alabilirsiniz.

Şirket / işletme / kooperatifi temsile yetkili herhangi biri tarafından MERSİS‘e kullanıcı bilgileri ile giriş yapılır. Talep sırasında e-imza zorunluluğu bulunmamaktadır.
1. “Başvurular” sekmesinden “Belge Başvurusuna girilerek belge talep edilecek şirket / işletme / kooperatif seçilir.
2. Talep edilen belge ve talep gerekçesi yazılarak kaydedilir.
3. Başvuru özetindeki “Belge Ödeme İşlemlerine giriş yapılarak sanal pos aracılığı ile ödeme yapılır.
4. Ödemesi yapılan belge talebi Ticaret Sicili Müdürlüğü onayına düşer.
5. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra belge, Ticaret Sicili Müdürlüğü yetkilisi tarafından güvenli elektronik imza ile imzalanır.
6. Talep sahibi imzalı e-belgeyi “Belge Başvuruları” adımından indirerek yazdırabilir