Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

Edirne’de Marka Üretiyoruz

04.04.2019
275
Edirne’de Marka Üretiyoruz

İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, İŞKUR İl Müdürü Şengül Çildam ve SGK İl Müdürü Süleyman Lale İlimizde istihdam yaratan firmaları yerlerinde ziyaret etmeye devam ediyor.

İlk olarak Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi, Trakya Yaren Teksil Turizm Sanayi Ticaret Ltd. Şti. Yetkilisi Recai Kocatürk ile BSM Konfeksiyon Tekstil İç ve Dış Tic. A.Ş. Yetkilisi Sabuhi Gasimov, ardından da Üçkardeşler Tekstil A.Ş yetkilisi Cebrail Sülük’ü ziyaret ettiler.

Her bir firma yetkilisi İstihdam Seferberliği 2019 kampanyasına destek olmak istediklerini ancak süre gelen zamanda İŞKUR üzerinden iş ilanına cıkmaları ve bez afişlerle ilan asmalarına rağmen yeterli başvuru alamadıklarını belirterek tekstil ve konfeksiyon iş kolunda yaklaşık bin personel açık bulunduğunu ifade ettiler.

Kazan kazan sistemi ile ticaret, sanayi, istihdam ve ekonominin birbirine bağlı olduğunun altını çizen ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ”Türkiye’de ve dünyada bilinen en ünlü markaların A’dan Z’ye kesim,dikim,kalite kontrol ve paketlenmesine kadar her aşamasının İlimiz konfeksiyon firmalarında yapılarak ülkemiz ve dünya tekstil pazarına sunulması ve bunun şehrimizden çıkması İlimiz adına gurur verici.” dedi.

Teşvikler hakkında bilgi verilerek İlimizde yarattıkları istihdam için teşekkür plaketi takdim edilen firmaların üretimleri hakkında da bilgiler alındı.

Tescil İşlemleri Hakkında Genel Bilgilendirme

15.04.2014 tarihinden itibaren kuruluş ve diğer tüm tescil işlemleri MERSİS üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Tescil için müdürlüğümüze gelmeden önce MERSİS  üzerinden başvuru yapılmalıdır.

Karardaki bilgiler ile MERSİS’teki bilgilerin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Başvuruyu onaya göndermeden önce başvuru ön izleme bölümünden kontrol ediniz.

NOTLAR:
1) Tüm tescil işlemleri için MERSİS üzerinden kullanıcı kaydı ya da e-devlet şifresi ile girilmesi zorunludur.

2) Üye kısmından yapılan Tescil girişlerinde Değişiklik İşlemleriDeğişiklik BaşlatKarar Bilgisi Girişi, Değişiklikler Girildikten Sonra Onay Gönder işlemini yapın.

3) Müdürlüğümüzce yapılan inceleme sonrası ;
a) Sistemde ön kontrol butonu henüz aktif olmadığından, başvurulara sistem üzerinden onay verilememektedir. 02842251014-118-120 numaralı telefonlardan Müdürlüğümüze ulaşabilirsiniz.

b) Müdürlüğümüzce başvurunuz reddedilmiş ise Ret gerekçesi sisteminize düştükten sonra düzeltme işlemini, devam eden başvurularım bölümünden düzelterek başvuruyu yeniden onaya gönderiniz .

Yapmış olduğunuz başvuruların sonuçlarını MERSİS giriş ekranınızdan takip etmeniz gerekmektedir.

Başvuruyu MERSİS üzerinden onaya gönderdikten sonra 02842251014- 118- 120 numarasını arayarak müdürlüğümüzden randevu alınız.

MERSİS e-belge hizmetleri hakkında bilgilendirme

Firmanıza ait tasdikname, iflas ve konkordato, 111 madde belgesi gibi belgeleri e-imzalı olarak MERSİS’ten alabilirsiniz.

Şirket / işletme / kooperatifi temsile yetkili herhangi biri tarafından MERSİS‘e kullanıcı bilgileri ile giriş yapılır. Talep sırasında e-imza zorunluluğu bulunmamaktadır.
1. “Başvurular” sekmesinden “Belge Başvurusuna girilerek belge talep edilecek şirket / işletme / kooperatif seçilir.
2. Talep edilen belge ve talep gerekçesi yazılarak kaydedilir.
3. Başvuru özetindeki “Belge Ödeme İşlemlerine giriş yapılarak sanal pos aracılığı ile ödeme yapılır.
4. Ödemesi yapılan belge talebi Ticaret Sicili Müdürlüğü onayına düşer.
5. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra belge, Ticaret Sicili Müdürlüğü yetkilisi tarafından güvenli elektronik imza ile imzalanır.
6. Talep sahibi imzalı e-belgeyi “Belge Başvuruları” adımından indirerek yazdırabilir