Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Edirne Sanayicileri Bir Araya Geldi

04.07.2021
252
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Edirne Sanayicileri Bir Araya Geldi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Edirne ziyaretleri kapsamında Edirne İl İlçe Oda Borsa Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanları, Odamız Meclis Üyeleri ve sanayiciler ile bir araya geldi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı M.Emre Alp, ETSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile protokol üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda İlimiz ve bölgemize yapılacak yatırımlar ve talep edilen destekler hakkında istişarelerde bulunuldu.

Gerçekleşen toplantıda Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt Organize Sanayi Bölgesine bağlantı yolu yapılması ve OSB projelerine destek, Trakya Teknopark ile ilgili fiziksel alan ve sunulan projelere destek talep etti. Bunun yanı sıra bölgede devam etmekte olan projeler hakkında bilgiler verildi.

Toplantıya katılan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri ve sanayiciler kendi sektörleriyle ilgili talep ve sorunlarını direkt olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a  iletme fırsatı buldular.

Toplantı sonunda Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı M.Emre Alp günün anısına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’a hediye takdim ettiler.

 

Tescil İşlemleri Hakkında Genel Bilgilendirme

15.04.2014 tarihinden itibaren kuruluş ve diğer tüm tescil işlemleri MERSİS üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Tescil için müdürlüğümüze gelmeden önce MERSİS  üzerinden başvuru yapılmalıdır.

Karardaki bilgiler ile MERSİS’teki bilgilerin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Başvuruyu onaya göndermeden önce başvuru ön izleme bölümünden kontrol ediniz.

NOTLAR:
1) Tüm tescil işlemleri için MERSİS üzerinden kullanıcı kaydı ya da e-devlet şifresi ile girilmesi zorunludur.

2) Üye kısmından yapılan Tescil girişlerinde Değişiklik İşlemleriDeğişiklik BaşlatKarar Bilgisi Girişi, Değişiklikler Girildikten Sonra Onay Gönder işlemini yapın.

3) Müdürlüğümüzce yapılan inceleme sonrası ;
a) Sistemde ön kontrol butonu henüz aktif olmadığından, başvurulara sistem üzerinden onay verilememektedir. 02842251014-118-120 numaralı telefonlardan Müdürlüğümüze ulaşabilirsiniz.

b) Müdürlüğümüzce başvurunuz reddedilmiş ise Ret gerekçesi sisteminize düştükten sonra düzeltme işlemini, devam eden başvurularım bölümünden düzelterek başvuruyu yeniden onaya gönderiniz .

Yapmış olduğunuz başvuruların sonuçlarını MERSİS giriş ekranınızdan takip etmeniz gerekmektedir.

Başvuruyu MERSİS üzerinden onaya gönderdikten sonra 02842251014- 118- 120 numarasını arayarak müdürlüğümüzden randevu alınız.

MERSİS e-belge hizmetleri hakkında bilgilendirme

Firmanıza ait tasdikname, iflas ve konkordato, 111 madde belgesi gibi belgeleri e-imzalı olarak MERSİS’ten alabilirsiniz.

Şirket / işletme / kooperatifi temsile yetkili herhangi biri tarafından MERSİS‘e kullanıcı bilgileri ile giriş yapılır. Talep sırasında e-imza zorunluluğu bulunmamaktadır.
1. “Başvurular” sekmesinden “Belge Başvurusuna girilerek belge talep edilecek şirket / işletme / kooperatif seçilir.
2. Talep edilen belge ve talep gerekçesi yazılarak kaydedilir.
3. Başvuru özetindeki “Belge Ödeme İşlemlerine giriş yapılarak sanal pos aracılığı ile ödeme yapılır.
4. Ödemesi yapılan belge talebi Ticaret Sicili Müdürlüğü onayına düşer.
5. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra belge, Ticaret Sicili Müdürlüğü yetkilisi tarafından güvenli elektronik imza ile imzalanır.
6. Talep sahibi imzalı e-belgeyi “Belge Başvuruları” adımından indirerek yazdırabilir