Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

ETSO & ANFAŞ İşbirliğinde “Sektör Buluşması” Etkinliği

16.11.2016
383
ETSO & ANFAŞ İşbirliğinde “Sektör Buluşması” Etkinliği

22 Kasım 2016 Salı günü saat 14:00’de Odamızda, Anfaş Otel Ekipmanları ve Gıda Ürünleri Fuarlarının tanıtılacağı “Anfaş Sektör Buluşması” etkinliği gerçekleştirilecektir.

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.’den alınan talebe istinaden, başta Yörex olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok fuara ev sahipliği yapan Anfaş Fuarcılık yetkililerinin, Edirne’yi ve Odamızı ziyaret edecekleri bildirilmiş olup, İlimizde faaliyet gösteren gıda ve turizm sektör temsilcileri ile bir araya gelme talebinde bulunmuşlardır.

18-21 Ocak 2017 tarihinde Anfaş Otel Ekipmanları ve 15-18 Şubat 2017 tarihinde Anfaş Gıda Ürünleri fuarları ülkemizde profesyonelleri buluşturan ve sektöre olumlu etki yaratmış fuarlardır.

Anfaş Fuarcılık yetkilileri bu fuarları ilimiz sektör temsilcilerine tanıtmak amacıyla22 Kasım 2016 Salı günü saat 14:00’de Odamızda “Anfaş Sektör Buluşması” etkinliği gerçekleştirecektir.

Üyelerimize duyurulur.

Tescil İşlemleri Hakkında Genel Bilgilendirme

15.04.2014 tarihinden itibaren kuruluş ve diğer tüm tescil işlemleri MERSİS üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Tescil için müdürlüğümüze gelmeden önce MERSİS  üzerinden başvuru yapılmalıdır.

Karardaki bilgiler ile MERSİS’teki bilgilerin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Başvuruyu onaya göndermeden önce başvuru ön izleme bölümünden kontrol ediniz.

NOTLAR:
1) Tüm tescil işlemleri için MERSİS üzerinden kullanıcı kaydı ya da e-devlet şifresi ile girilmesi zorunludur.

2) Üye kısmından yapılan Tescil girişlerinde Değişiklik İşlemleriDeğişiklik BaşlatKarar Bilgisi Girişi, Değişiklikler Girildikten Sonra Onay Gönder işlemini yapın.

3) Müdürlüğümüzce yapılan inceleme sonrası ;
a) Sistemde ön kontrol butonu henüz aktif olmadığından, başvurulara sistem üzerinden onay verilememektedir. 02842251014-118-120 numaralı telefonlardan Müdürlüğümüze ulaşabilirsiniz.

b) Müdürlüğümüzce başvurunuz reddedilmiş ise Ret gerekçesi sisteminize düştükten sonra düzeltme işlemini, devam eden başvurularım bölümünden düzelterek başvuruyu yeniden onaya gönderiniz .

Yapmış olduğunuz başvuruların sonuçlarını MERSİS giriş ekranınızdan takip etmeniz gerekmektedir.

Başvuruyu MERSİS üzerinden onaya gönderdikten sonra 02842251014- 118- 120 numarasını arayarak müdürlüğümüzden randevu alınız.

MERSİS e-belge hizmetleri hakkında bilgilendirme

Firmanıza ait tasdikname, iflas ve konkordato, 111 madde belgesi gibi belgeleri e-imzalı olarak MERSİS’ten alabilirsiniz.

Şirket / işletme / kooperatifi temsile yetkili herhangi biri tarafından MERSİS‘e kullanıcı bilgileri ile giriş yapılır. Talep sırasında e-imza zorunluluğu bulunmamaktadır.
1. “Başvurular” sekmesinden “Belge Başvurusuna girilerek belge talep edilecek şirket / işletme / kooperatif seçilir.
2. Talep edilen belge ve talep gerekçesi yazılarak kaydedilir.
3. Başvuru özetindeki “Belge Ödeme İşlemlerine giriş yapılarak sanal pos aracılığı ile ödeme yapılır.
4. Ödemesi yapılan belge talebi Ticaret Sicili Müdürlüğü onayına düşer.
5. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra belge, Ticaret Sicili Müdürlüğü yetkilisi tarafından güvenli elektronik imza ile imzalanır.
6. Talep sahibi imzalı e-belgeyi “Belge Başvuruları” adımından indirerek yazdırabilir