Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

“Bulgaristan Ulusal Gönüllüler Birliği Arama Kurtarma Ekibi”ni Odamızda ağırladık

15.02.2023
69
“Bulgaristan Ulusal Gönüllüler Birliği Arama Kurtarma Ekibi”ni Odamızda ağırladık
Ülkemizde yaşanan büyük depremin ardından kurtarma çalışmaları için Türkiye’ye gelen ve Kahramanmaraş’ta 31 kişiyi canlı bularak, enkazdan çıkarılmasına vesile olan 33 kişilik “Bulgaristan Ulusal Gönüllüler Birliği Arama Kurtarma Ekibi”ni Odamızda ağırlayarak, teşekkür ettik.
Karşılamada Edirne Vali Vekili Sıdkı Zehin, Türkiye Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Yörük, Bulgaristan Cumhuriyeti Müsteşar Konsolosu Metodi Andreev ve Muavin Konsolos Roberto Ivanov ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Irmak ve Meclis Başkanı Emre Alp hazır bulundu.
Ekip lideri George Vlaykov himayesinde olan ve 31 vatandaşımızın sağ salim bulunarak kurtarılmasına vesile olan arama kurtarma ekibine teşekkür ederek, karanfillerimizi taksim ettik.
Ekibin en kıymetli üyelerinden biri olan ve 17 vatandaşımızın sağ salim kurtarılmasına vesile olan Golden cinsi “Kahraman Kilian”a ise, teşekkür belgemizi verdik, milletimiz adına minnetimizi dile getirdik.
Böylesine zor bir dönemde, yardım elini esirgemeyen komşu ülkemiz Bulgaristan Cumhuriyeti’ne ve çok değerli gönüllülerimize bir kez daha şükranlarımızı sunarız.

Tescil İşlemleri Hakkında Genel Bilgilendirme

15.04.2014 tarihinden itibaren kuruluş ve diğer tüm tescil işlemleri MERSİS üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Tescil için müdürlüğümüze gelmeden önce MERSİS  üzerinden başvuru yapılmalıdır.

Karardaki bilgiler ile MERSİS’teki bilgilerin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Başvuruyu onaya göndermeden önce başvuru ön izleme bölümünden kontrol ediniz.

NOTLAR:
1) Tüm tescil işlemleri için MERSİS üzerinden kullanıcı kaydı ya da e-devlet şifresi ile girilmesi zorunludur.

2) Üye kısmından yapılan Tescil girişlerinde Değişiklik İşlemleriDeğişiklik BaşlatKarar Bilgisi Girişi, Değişiklikler Girildikten Sonra Onay Gönder işlemini yapın.

3) Müdürlüğümüzce yapılan inceleme sonrası ;
a) Sistemde ön kontrol butonu henüz aktif olmadığından, başvurulara sistem üzerinden onay verilememektedir. 02842251014-118-120 numaralı telefonlardan Müdürlüğümüze ulaşabilirsiniz.

b) Müdürlüğümüzce başvurunuz reddedilmiş ise Ret gerekçesi sisteminize düştükten sonra düzeltme işlemini, devam eden başvurularım bölümünden düzelterek başvuruyu yeniden onaya gönderiniz .

Yapmış olduğunuz başvuruların sonuçlarını MERSİS giriş ekranınızdan takip etmeniz gerekmektedir.

Başvuruyu MERSİS üzerinden onaya gönderdikten sonra 02842251014- 118- 120 numarasını arayarak müdürlüğümüzden randevu alınız.

MERSİS e-belge hizmetleri hakkında bilgilendirme

Firmanıza ait tasdikname, iflas ve konkordato, 111 madde belgesi gibi belgeleri e-imzalı olarak MERSİS’ten alabilirsiniz.

Şirket / işletme / kooperatifi temsile yetkili herhangi biri tarafından MERSİS‘e kullanıcı bilgileri ile giriş yapılır. Talep sırasında e-imza zorunluluğu bulunmamaktadır.
1. “Başvurular” sekmesinden “Belge Başvurusuna girilerek belge talep edilecek şirket / işletme / kooperatif seçilir.
2. Talep edilen belge ve talep gerekçesi yazılarak kaydedilir.
3. Başvuru özetindeki “Belge Ödeme İşlemlerine giriş yapılarak sanal pos aracılığı ile ödeme yapılır.
4. Ödemesi yapılan belge talebi Ticaret Sicili Müdürlüğü onayına düşer.
5. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra belge, Ticaret Sicili Müdürlüğü yetkilisi tarafından güvenli elektronik imza ile imzalanır.
6. Talep sahibi imzalı e-belgeyi “Belge Başvuruları” adımından indirerek yazdırabilir