Zıpkınkurt, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısı'na Katıldı

22 Ara. 2017 00:00
488
Zıpkınkurt, Tobb Ticaret Ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısı'na Katıldı

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımıyla TOBB İkiz Kulelerde düzenlenen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısı'na katıldı.

Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Toplantısı'nda konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin bu yıl beklenenden daha iyi bir performans gösterdiğini belirterek, "İçeride ve dışarıda karşımıza çıkarılan her türlü sıkıntıya rağmen, Türkiye ekonomisi ve reel sektörümüz, sağlamdır, dinamiktir." dedi. Hisarcıklıoğlu firmaların finansman yükünün de arttığına işaret ederek, bu konularda da reel sektöre destek verileceğine inandığını söyledi.

  Hisarcıklıoğlu, geçen yıla göre 55 milyar lira fazla yatırım yapıldığını ve son iki yılın en güçlü yatırım artışının bu çeyrekte yaşandığını ifade etti. Oda Borsa olarak istihdam seferberliğinde Cumhurbaşkanına verdikleri sözü yerine getirdiklerini belirten isarcıklıoğlu, gelecek yılda küresel büyümenin ve ticaretin, bu yıldan daha iyi olması beklentisinin piyasalara hakim olduğunu vurguladı. Büyümeden Türkiye'nin payını alması için istihdam, üretim ve ticaret teşviklerinin sürmesini istedi.

 Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise konuşmasında, "Ülke ekonomisinin, iç ve dış yatırımcılara güven vermeye devam ettiğini belirten Tüfenkci, 2017'nin bir çok kötümser senaryoya rağmen, yatırımcı, tüccar, sanayici ve Türkiye ekonomisi için bereketli bir yıl olduğunu söyledi.

 2017'de ihracatta rekorlar kırıldığını, yıl sonu itibarıyla de yeni bir rekorla bu yılın kapatılmış olacağını vurgulayan Tüfenkci, verilen ve 2018'de verilecek teşviklerle hedeflerin kısa zamanda yakalanacağını söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->