YÖREX 8. Kez Kapılarını Ziyaretçilerine Açıyor

20 Tem. 2017 10:28
439
Yörex 8. Kez Kapılarını Ziyaretçilerine Açıyor

Türkiye'nin en büyük yerel ürün fuarı olan Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) nı yıl 8. kez kapılarını ziyaretçilerine açıyor.

Ülkemize özgü yöresel ürünlerimizin adeta vitrini konumunda bulunan ve her yıl yoğun ilgi ile karşılanan fuar bu yıl 13-17 Eylül 2017 tarihlerinde Antalya EXPO Center'da düzenlenecek. 

YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı, üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri gıda ürünleri, el sanatı ve sanayi ürünlerini ulusal ve küresel ölçekte tanıtmak amacıyla düzenlenen bir organizasyondur. Yöresel ürünlerin ticarileşme süreçlerini desteklemek, markalaşmayı sağlamak, katma değerini arttırmak, Yöresel ürünleri üreten işletmelerin ekonomik kapasitelerini geliştirmek ve kamuoyuna mal etmek fuarın öncelikli amaçları arasında yer almaktadır. 

İlimizde üretilen yöresel ürünlerimizin, ulusal ve küresel ölçekte tanıtma fırsatı elde edebilmesi, yöresel ürünlerimizin ticarileşmesi sürecinde girişimcilere ve üreticilere rehber olunması, yöresel ürünlerimizin ticari ve piyasa değerlerinin artması dolayısıyla YÖREX Fuarına katılımla İlimiz ticaretinin de canlanması planlanmaktadır.

Yöresel ürünlerini, genellikle yerel pazarlar için üreten firmalarımızın ilgili fuarla ulusal pazarlara açılma olanağı sağlayacağından dolayı bu yıl 8.si düzenlenecek olan YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı'nda İlimiz yer alacaktır.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Edirne adına açılacak standta fuara katılarak ürünlerini sergilemek, tanıtımını yapmak isteyen üyelerimizin en geç 03 Ağustos 2017 Cuma günü mesai bitime kadar Edirne Ticaret ve Sanayi Odası 02842251014-129 telefon numarası veya basin@etso.org.tr mail adresinden tarafımıza ulaşması gerekmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->