Yeni girişimciler sertifikalarını aldı

20 May. 2016 09:05
557
Yeni Girişimciler Sertifikalarını Aldı

Girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması, sürdürülebilir işletmelerin kurulması ve KOSGEB desteklerinin daha etkin kullanımını sağlamak üzere Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılan kursiyerlere sertifikaları verildi.

 Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen sertifika törenine ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, İş-Kur İl Müdürü Şengül Çildam ve Edirne KOSGEB Müdürü Bedri Döngel katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapana ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt,Edirne'nin kalkınmasının yeni kurulacak işletmelerle ve mevcut işletmelerin büyümesiyle mümkün olacağını belirterek:” İlimiz deki girişimci sayısının sayısının artışı emeklerimizin boşa gitmediğini gösteriyor” dedi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın girişimcilere her türlü desteği vermeye hazır olduğunun altını çizerek:” Yeni iş hayatına atılacak olan girişimcilerimize Odamız da görev yapan arkadaşlarımız her türlü bilgi desteği veriyorlar.Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın kapıları girişimcilere sonuna kadar açık. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda açtığımız uygulamalı girişimcilik eğitimleri sonunda iş hayatına atılan bir çok girişimcimiz var. bu memnuniyet verici.” dedi. Zıpkınkurt, girişimcilere KOSGEB desteklerinden azami şekilde faydalanmaları gerektiğinin de altını çizdi ve Edirne ekonomisine katılan yeni girişimcilere başarılar dileyerek bölge ve ülke ekonomisine yapacakları katkılardan dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından 15 Şubat- 25 Şubat tarihleri arasında ETSO'da düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimine katılan 23 kursiyere sertifikaları verildi.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->