Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Giriş Yapın yada Üye Olun

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

TÜİK Edirne Bölge Müdürü ETSO 'yu ziyaret etti

09 Ara. 2014 06:27
3044

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Edirne Bölge Müdürlüğü görevine atanan Kenan Çelebi ve TÜİK personeli Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti.

TÜİK'in çalışmaları hakkında bilgi veren ve TÜİK’in önemine değinen Çelebi, Kurum olarak yaptıkları çalışmaları daha fazla tanıtmak istediklerini işverenlerin, çalışanların ve tüm kesimlerin verilerden faydalanmalarını istediklerini söyledi.

Çelebi: “İstatistik alanında ulusal ve uluslararası öncelikler dikkate alınarak, ülkemizin ekonomi, sosyal, demografi, kültür, çevre, bilim ve teknoloji alanları ile gerekli görülen diğer alanlardaki istatistikler derlenmekte, derlenen bu bilgiler analiz edilerek, başta kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenler olmak üzere toplumun hizmetine sunulmaktadır. Bu verilerin toplanmasıyla ilgili geliştirilen veri giriş programı sayesinde daha önce kağıt ortamında veya e-mail yoluyla toplanan, uzun ve zahmetli bir süreç gerektiren veri toplama yöntemi yerine modern çağın gereklerine uygun olarak internet üzerinden veri toplamaya olanak sağlayan bir sistem kurulmuştur. Yeni sistem ilave hiçbir iş yükü getirmeyeceği gibi zaman ve kaynak tasarrufu sağlayacaktır. Geleceğin sağlıklı bir biçimde planlanabilmesi, etkin politikaların oluşturulabilmesi için tüm kurumların veri paylaşımını eksiksiz ve doğru olarak olarak paylaşmaları önemlidir” dedi.

TÜİK ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyacaklarını kaydeden ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt ise, ‘Çağ her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Çağın yeni şartlarına ayak uydurmak bir zorunluluk. ETSO çalışmalarında bu konularda üyelerine doğru rehberlik etmeye özen gösteriyor. TÜİK ile yapacağımız ortak çalışmalarla da, işgücü ve zaman maliyeti en aza indirilecek, kurumun verimli ve zamanlı veri üretimi yapabilmesine katkı verilecektir. Kurumun çalışmaları hakkında web sitemiz ve Odamız yayınları aracılığıyla üyelerimizi bilgilendireceğiz.’ diye konuştu. Zıpkınkurt,yapılan çalışmalara Oda olarak tam destek vereceklerini söyledi
 

Yukarı çık.