Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Giriş Yapın yada Üye Olun

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

"AB'ye Uyum Sürecinde İş Güvenliğinin Hukuki ve Teknik Boyutu” çalıştayı

29 Ekim 2014 05:53
3638

İş kalitesini tayin eden temel unsurlardan biri olan sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı AB’nin de son derece önemsediği ve mevzuatında çok geniş yer verdiği alanlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. AB’ye giriş sürecinde ülkemizde de İş Güvenliği konusunda çok sayıda yönetmelik çıkmış ve çıkmaya da devam etmektedir.

ETSO ve Avrupa İşletmeler Ağı Edirne Proje Ofisi ortaklığında 12-13 Kasım 2014 tarihlerinde 10:00-17:00 saatleri arasında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda “AB'ye Uyum Sürecinde İş Güvenliğinin Hukuki ve Teknik Boyutu” çalıştayı düzenlenecektir. Çalıştay ile "İş Güvenliği" alanında son dönemde yaşanan gelişmeler ışığında, konunun hukuki ve teknik açıdan incelenerek bütünsel bir yaklaşım oluşturulması amaçlanmaktadır. Avukat Gökhan Küçük ve A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Gökhan Küçük tarafından verilecek eğitimde İSG mevzuatının Türk hukuk sistemindeki yeri, son çıkan mevzuat ve taraflara getirdiği yükümlülükler ve iş kazalarının hukuki boyutu ve tarafların sorumlulukları gibi hukuki konuların yanı sıra işyerlerinde ergonomik düzenlemeler, gürültü risklerinin azaltılması, iş makine ve araçlarında güvenlik ve kapalı ve sınırlandırılmış alan çalışmalarında güvenlik gibi uygulamaya yönelik konular detaylı şekilde ele alınacaktır.

Düzenlenecek olan çalıştaya katılım ücretsiz olup katılımcıların, 10 Kasım 2014 tarihine kadar nyilmaz@etso.org.tr adresine mail yoluyla ya da AİA Edirne Proje Ofisi Uzmanı Nuray Pehlivan’a 0284 225 1014 (Dahili:131) numaralı telefon aracılığıyla kayıt yaptırmaları zorunludur.

Yukarı çık.