PARİS SIAL FUARI YURTDIŞI İŞ GEZİSİ ORGANİZASYONU

05 Ağus. 2016 14:06
672
Paris Sıal Fuarı Yurtdışı İş Gezisi Organizasyonu

Trakya Bölgesindeki Odalar ve Borsaların ortak katılımıyla 18-21 Ekim 2016 tarihlerinde Gıda Endüstrisinin en büyük etkinliklerinden biri olan Paris Sial Fuarı'na KOSGEB destekli Ticari Heyet Organizasyonu gerçekleştirilecektir.

 

Paris Sial Fuarı Yurtdışı İş Gezisi etkinliği COSME Programı Avrupa İşletmeler Ağı bünyesinde KOSGEB Edirne Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünü üstlendiği ve Namık Kemal Üniversitesi Teknopark A.Ş. ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklığıyla oluşturulmuş EEN WEST-MAR -Avrupa İşletmeler Ağı Batı Marmara Konsorsiyumu koordinasyonunda, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir illerinde faaliyet göstermekte olan oda ve borsalar işbirliğiyle düzenlenmektedir.

Sial Fuarı, gıda sektöründe 100’den fazla ülkeden yaklaşık 7000 civarında işletmenin katıldığı dünyanın en büyük fuarlarından biridir. Gıda ürünleri, gıda katkı maddeleri, gıda makineleri gibi 21 çapraz sektörde faaliyet gösteren işletmeyi buluşturmaktadır. Yapılacak olan Yurt Dışı İş Gezisinde B2B İkili İş Görüşmeleri ve Teknopark/Fabrika ziyareti KOSGEB Edirne Müdürlüğü koordinatörlüğünde Avrupa İşletmeler Ağı Batı Marmara Konsorsiyumu tarafından organize edilecek, ulaşım, konaklama, tercüme ve rehberlik hizmetleri gibi giderlerin %60’ı (Maks. 3000 TL) KOSGEB destekli gerçekleştirilecektir.

Fuar ve İkili İş Görüşmelerine katılması planlanan işletmelerin:

10 -Gıda ürünlerinin imalatı,

28-Başka yerde sınıflandırılmamış makine ve ekipman imalatı

46-Toptan ticaret (Motorlu kara taşıtları ve motosikletler hariç)

47-Perakende ticaret (Motorlu kara taşıtları ve motosikletler hariç)

56-Yiyecek ve içecek hizmeti faaliyetleri

33- Makine ve ekipmanların kurulumu ve onarımı

sektörlerinde faaliyet göstermesi planlanmaktadır.

Havaalanı, Fuar Alanı ve Teknopark/Fabrika Transferi Giderleri, Tercümanlık Desteği Konsorsiyum tarafından ücretsiz olarak verilecek, KOSGEB veri tabanına kayıtlı işletmelerin destek başvuru işlemleri yine KOSGEB Edirne Müdürlüğü tarafından koordine edilecektir.

İhracat ve yatırım getirilerini arttırmak, gıda sektörüne yönelik yenilikleri ve teknolojileri yakından takip edebilmek ve yeni pazarlar keşfetmek için Sial Paris Fuarı Yurt Dışı İş Gezisi'ne ilgili üyelerimizi katılmaya davet ediyoruz. KOSGEB destekli olarak organize edilecek bu fuar gezisine katılmak isteyen üyelerimiz Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile iletişime geçmelerini rica ediyoruz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->