ODAMIZ YUNANCA DİL KURSU İLE ÜYELERİNE HİZMET ETMEYE DEVAM EDİYOR

04 Ocak 2018 11:53
777
Odamız Yunanca Dil Kursu İle Üyelerine Hizmet Etmeye Devam Ediyor

Edirne ekonomisine yön veren Odamız, bu doğrultuda ilimizdeki yatırım ve ekonomik gelişme faaliyetlerini teşvik etmek üzere üyelerimize fayda sağlayacak konularda çalışmalarına devam ediyor.

Edirne ekonomisine yön veren Odamız, bu doğrultuda ilimizdeki yatırım ve ekonomik gelişme faaliyetlerini teşvik etmek üzere üyelerimize fayda sağlayacak konularda çalışmalarına devam ediyor.

İlimiz ekonomisi için ihracatın ve komşu ülkeler ile ticaretin önem kazandığı günümüzde üyelerimizin dış pazarlara açılmada yaşadıkları önemli engellerden biri de dil sorunudur.

Yunanistan’a ve Bulgaristan’a komşu olması sebebiyle ilimiz stratejik bir konumda bulunmaktadır. Komşu ülkelerimizden yoğun olarak alışverişe gelen turistler bulunmakta ve üyelerimiz bu ülkelere ihracat yapmaktadır. Komşularımız ile olan ticari ilişkilerimizi daha ileri seviyeye taşımak üzere Odamız,  işadamlarımıza yönelik Yunanca dil kursu düzenleme kararı almıştır. Bu kurs sayesinde üyelerimizin ekonomik alanda rolünün kuvvetlendirilmesi ve ticari faaliyetlerini genişleterek sınırların ötesine geçmelerine destek olunması amaçlanmaktadır.

Odamız,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokol çerçevesinde 3 ay sürecek Yunanca dil kursu açacaktır. Kursumuz ücretsiz olup haftaiçi mesai saatleri dışında Odamız toplantı salonunda yapılacaktır. Kursumuz hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak üzere 19 Ocak 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar Odamız AB ve Dış İlişkiler Bölümünden Melike TATLI ile (284-225 10 14 D:121 / meliketatli@etso.org.tr) ile temasa geçebilirsiniz.

               

Üyelerimize önemle duyurulur.

 

Başvuru Formu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->