Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Giriş Yapın yada Üye Olun

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

  • Edirne Ticaret ve Sanayi Odası
  • Adres:
  • 1. Murat Mahallesi Talatpasa Cad. No: 80 EDİRNE
  • Tel: (+90) 284 225 10 14
  • Faks: (+90) 284 212 98 64
  • E-posta: etso@etso.org.tr

KTM 2014, Kapılarını Tekstil Devlerine Açacak

01 Ekim 2014 05:53
1027

Dünyada ve bölgesinde yaptığı tekstil yatırımları ile hızla yükselen Türkiye, 23-25 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı (KTM 2014) ile küresel tekstil makinesi üreticilerini ağırlayacak. Anadolu tekstilcisini, tekstil makineleri teknolojilerindeki son yeniliklerle buluşturmayı hedefleyen fuara, 22 ülkeden 250 firma katılacak. İplik, terbiye, örgü, dokuma ve tekstil laboratuvarı alanında Dünyaca ünlü markaların yeni makinelerini ve yedek parça ürünlerini tanıtacağı etkinlikte, katılımcı firmalar makinelerini çalışır vaziyette sergileyecek. Etkinliğe ayrıca Ortadoğu ve İran başta olmak üzere yurtdışından da alım heyetleri katılacak.

Ziyaretçiler Dünyanın En iyilerini Bir Arada Görecek
Birçok makine üreticisinin çalışır durumda ürünlerini sergileyecekleri fuarda, İtalyan teknoloji devi Itema Grup, yeni nesil dokuma tezgahı R9500’ü sergileyecek. ‘’Dokuma uzmanı’’ Staubli’nin Tahar Makinası sergileyeceği fuarda Elteksmak terbiye grubunda Kontini tumbler ve ram makinaları ile şov yapmaya hazırlanıyor. Son dönemde adından sıkça söz ettiren Serteks ,30m uzunluğu ve fiyat/kalite dengesi ile dikkatleri üzerinde toplayan Sanfor makinasını sergilerken, Ktm Kranz 1500Kg kapasiteli iplik boyama, Beneks Kumaş boyama, Benninger Küsters Pat-Batch boya fuları, Erbatech Kontinü kumaş terbiye, makinaları ile göz dolduracak. Ülkemizin önemli ram-sanfor makina üreticilerinden Has Group KTM2014’deTeknik tekstile yönelik geliştirdiği yeni nesil makinaları sergilerken, Alman makina üreticisi Monforts ve Amerikalı tekstil teknoloji üreticisi Morisson fuarın bir diğer katılımcısı.

İplik grubunda üretim yapan katılımcılar dünyanın önde gelen markalarından oluşuyor. KTM2014 fuarını yakın takibe alan sergileyecekleri makinaları müşterilerinin beğenisine sunacak markalar arasında İsviçre’den Rieter,Hindistan’dan LMW, İtalyan Marzoli ve Savio’nun yanısıra Japon Murata ve Toyota dikkat çekiyor.
Dünyaca ünlü Örgü makinecileri yeni geliştirdikleri teknolojileri Türk tekstil sektörünün beğenisine sunacaklar. İtalyan Santoni grup, Tayvan’dan Welknit ve Pailung, Almanya’dan Terrot ,Çin’den ise Ta-Yu Örgü makinelerini çalışır vaziyette fuar ziyaretçilerinin beğenisine sunacak markalardan yalnızca bir kaçı...

Satışlar Nisan Ayında Tamamlandı
Uzun bir bölge analizi ve hazırlık sürecinin ardından ortaya çıkan KTM 2014’ün stant satışları ise fuar tarihi ve yeri açıklandıktan kısa bir süre sonra tamamlandı. Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde (KAFUM) düzenlenecek etkinlik, Kahramanmaraş ile çevre illerindeki dev tekstil yatırımlarını takip eden tekstil makinesi üreticileri tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Makine üreticileri KTM 2014’ü, ürünlerini müşteri ile doğrudan buluşmak için eşsiz bir fırsat olarak değerlendirirken, bölgeye yatırım yapan tekstil üreticileri ise küresel pazarlara girebilmek için önemsedikleri yeni üretim teknolojilerinin bölgeye gelecek olmasından son derece memnun. Fuara gösterilen yoğun ilgi nedeni ile fuarın düzenleneceği tarihler arasında Kahramanmaraş’da bulunan otellerin doluluk oranları arttı. ECR Fuarcılık tarafından düzenlenecek organizasyon için KAFUM’da yürütülen alt yapı çalışmaları ise tamamlanmış durumda.
KTM 2014’ün Tanıtımı Tüm Dünya’da Yapıldı
KTM 2014 Fuarı’nın tanıtımları dünyanın dört bir tarafında düzenlenen tekstil organizasyonlarında gerçekleştirildi. 8 ülkede gerçekleştirilen tanıtım çalışmaları sektör temsilcileri tarafından dikkatle izlendi. KTM 2014 ilk kez gerçekleştirilecek olmasına karşı yapılan tanıtım çalışmaları sonucu uluslararası bilinilirliği sağlanarak, sektörün 2014 yılında ki en önemli etkinliğine büründü. Katılımcılar tarafından memnuniyet ile karşılanan tanım çalışmalarına Fuarın ana destekçileri İTHİB ve ATHİB in büyük katkıları oldu.

4 Bin İTHİB Üyesi KTM 2014’de Ağırlanacak
Aldığı teşviklerle ve yoğunlaşan tekstil yatırımlarıyla birlikte sektörünün son yıllarda parlayan yıldızı olan Kahramanmaraş’ta düzenlenecek fuar, Gaziantep, Adana, Niğde, Kayseri, Malatya, Adıyaman, Osmaniye ve Şanlıurfa gibi Türkiye’nin tekstil ve hazır giyiminde öne çıkan kentlerden tekstil yatırımcılarını da buluşturacak. Anadolu’nun kalbinde gerçekleştirilecek fuara, küresel tekstil pazarının saygın kuruluşları arasında yer alan Cotton USA (Amerika Pamuk Üreticileri Birliği), Türkiye’de en çok tekstil ihracatı gerçekleştiren İstanbul Tekstil ve Hammadde İhracatçıları Birliği (İTHİB) ve Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) de sponsor olarak destek verecek. KTM 2014 organizatörü ECR Fuarcılık ile İTHİB arasında imzalanan protokolle, birliğinde de tekstil üreticisi olan 4 bin üyesi de fuarda ağırlanacak.

Gülle: KTM2014 Sektör İçin Önemli Bir Fırsat
İTHİB Başkanı İsmail Gülle, birlik üyelerinin Türkiye’nin tekstil ihracatının yüzde 70’in gerçekleştirdiğini dikkat çekerek, “KTM 2014 Kahramanmaraş’ta kümelenen tekstil sektörü için büyük önem taşıyor. İhracatın olduğu bir bölgede bizim de bulunmamız gerektiğini düşünerek bu fuara destek kararı almış bulunmaktayız. Türk tekstilcisini son derece modern tesislerde üretim yapıyor. Dolaysıyla KTM 2014 fuarı tekstil sektörümüz için, hızla yenilenen tekstil makinelerinin teknolojik değişim ve yeniliklerini yakından görme fırsatı veriyor” değerlendirmesini yaptı.
ECR Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Vural ise İTHİB ile uyum içerisinde çalıştıklarını vurgulayarak, “İTHİB’in fuara verdiği destek bizim için çok önemli bir kazanım oldu. ATHİB ile de yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlandı. KTM2014 Fuarı için prensipte anlaştık. Fuarın İTHİB ve ATHİB tarafından desteklenmesi uluslararası bilinirliğine önemli bir katkı sağlayacaktır” dedi.

Karaküçük: KTM2014’e Desteğimiz Sürecek
Fuara, İTHİB ve ATHİB’in yanı sıra Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) ve Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi de destek veriyor. Kahramanmaraş’ın hak ettiği noktaya gelebilmesi için tekstil yatırımlarının önemine dikkat çeken KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük, “Son dönemde tekstil sektöründe yapılan yatırımlarla Kahramanmaraş, uluslararası düzeyde bir atılım içine girdi. Şehrimiz, Türk ve dünya tekstili açısından çok önemli bir noktaya gelmeyi hak ediyor. Bu nedenle KTM2014’e verdiğimiz destek devam edecek.” dedi.
 

Yukarı çık.