KOBİ’ler ‘Nefes’ Alacak

21 Eyl. 2018 00:00
362
Kobi’Ler ‘Nefes’ Alacak

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Nefes Kredisi'ni bir kez daha üyelerinin kullanımına sundu. KOBİ’lerin finansman sorunlarına katkı sağlamak amacıyla, KOBİ Destek (Nefes) Kredisi Başvuruları 20 Eylül 2018 itibarı ile başladı.

İlk 6 ay ana para ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli, toplam 18 ay vadeli olacak kredinin aylık faiz oranı ise 1,85 olarak belirlendi. Bu kapsamda uygun faiz ve ödeme koşulları ile Üyelerimize 100 bin liraya kadar kredi desteği sunulmakta.

Kredi Garanti Fonu'nun da desteklediği Nefes Kredisi için Halkbank Selimiye Şubesi, İş Bankası Binevler Şubesi, Yapı ve Kredi Bankası Meydan Şubesi üzerinden başvuru yapılabilecek.

KOBİ niteliğindeki firmaların son dönemde güçlü desteğe ihtiyaç duyduğunu vurgulayan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt “Nakit ihtiyacının yoğun olduğu bu dönemde uygun faiz ve ödeme koşulları ile 100 bin liraya kadar kredi desteği verilecek. Ekonomimizin bel kemiği dediğimiz KOBİ’lere destek vermek çok önemli. Bizler de her zaman olduğu gibi bu zorlu süreçlerde de üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.Bu kapsamda Nefes Kredisinin KOBİ’lerimize can suyu olacağına inanıyor, KOBİ Destek (Nefes) Kredisinin Ülkemize ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

TOBB Nefes Kredisine başvurabilmek için Odamız Muhasebe Biriminden “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi içindir” ibareli Faaliyet Belgesi almaları gerekmektedir. KOBİ Destek (Nefes) Kredisi içindir” ibareli Faaliyet Belgesi olmadan bankalar talep kabul etmeyecektir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->