KOBİ'LERE “NEFES” Kredisi

09 Ara. 2016 10:45
633
Kobi'lere “Nefes” Kredisi

Ülke ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere, Birliğimiz TOBB ile T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş. arasında “TOBB NEFES KREDİSİ” protokolü imzalanmıştır.

KOBİ'lerin içinde bulunduğumuz süreçte en büyük sorunlarından birisi de finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faizleridir. Bu nedenle, Ülke ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere, Birliğimiz TOBB ile T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş. arasında “TOBB NEFES KREDİSİ” protokolü imzalanmıştır.

Ekonominin en önemli unsurlarından biri olan KOBİ'ler Nefes Kredisinden yıllık %9,90 brüt faiz üzerinden yararlanabileceklerdir.  Kullanılacak kredinin vadesi 1 yıl olup aylık eşit taksitli olarak kullandırılacaktır.

KOBİ'lerin bu krediye başvurabilmeleri için öncelikle üyesi olduğu Oda veya Borsadan açıklama olarak “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibareli faaliyet belgesi almaları zorunludur. Bu belge başvuruların başlayacağı tarih olan 12.12.2016'dan itibaren protokolü imzalayan iki bankanın herhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile müracaat edebileceklerdir. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->