İstihdam Sefeberliği Ziyaretlerimiz Hız Kesmeden Devam Ediyor

10 May. 2019 10:49
264
İstihdam Sefeberliği Ziyaretlerimiz Hız Kesmeden Devam Ediyor

İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, İŞKUR İl Müdürü Şengül Çildam ve SGK İl Müdürü Süleyman Lale’den oluşan heyetle İlimizde istihdam yaratan firmaları yerlerinde ziyaret ederek teşviklere yönelik bilgilendirme ve istişarelerde bulundular.

İlimizin önde gelen tekstil firmaları olan Edirne Giyim Sanayi A.Ş. Edirne Şubesi, Kilim Grubu Kartaltepe Mensucat Fabrikası A.Ş. Edirne Şubesi ve Murat Yapı Tekstil San. Ve Tic. A.Ş. Edirne Şubesi ziyaret edildi.

İlk olarak Kilim Grubu Kartaltepe Mensucat Fabrikası A.Ş. Edirne Şubesi’ni ziyaret ederek firma yetkilisi Nadir Kartal ile görüşüldü. Sektör ve firma hakkında bilgi alınarak İstihdam Seferberliği kapsamındaki teşvikler hakkında bilgi aktarıldı.

Ardından Edirne Giyim Sanayi A.Ş. Edirne Şubesi Genel Müdürü Mümtaz Erman’la görüşülerek İlimizde yaratmış oldukları istihdamdan dolayı teşekkür edildi. İstihdam Seferberliği 2019 çalışmaları hakkında bilgi verilmesinin ardından Erman, bu tür kampanyalardan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Son olarak Murat Yapı Tekstil San. Ve Tic. A.Ş. Edirne Şubesi ziyaret edilerek teşvikler ve sektörel gelişmeler hakkında istişarelerde bulunuldu. Firma yetkilisi Sedat Dertli kendilerinin de İstihdam Seferberliği kampanyasını desteklediklerini ve istihdam yaratmaya devam ettiklerini belirtti.

Tüm işletmelere İlimizde yarattıkları istihdam için teşekkür eden ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, İlimizde tekstil ve konfeksiyon sektörlerinin iyi bir seviyede olmasından çok memnun olduklarını ifade ederek firma yetkililerine hediyelerini takdim etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->