Hediyelik Eşya Üretimi/Satışı Yapan Sektör Temsilcileri ile Toplantı Düzenlendi

24 Şub. 2017 09:57
528
Hediyelik Eşya Üretimi/satışı Yapan Sektör Temsilcileri İle Toplantı Düzenlendi

ETSO'da Sektör Buluşmaları Devam Ediyor. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası bu kez Edirne Valisi Günay Özdemir ile Hediyelik Eşya Üretimi/Satışı Yapan Sektör Temsilcilerini Buluşturdu.

Edirne'de faaliyet gösteren hediyelik eşya sektör temsilcilerinin sorunları ve taleplerinin Edirne Valisi Günay Özdemir ile istişare edildiği "Hediyelik Eşya Üretimi/Satışı Yapan Sektör Temsilcileri ile Turizm Değerlendirme Toplantısı" ETSO'da düzenlendi.

Edirne Valiliği, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ve Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen toplantıya Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Eren, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emin İnağ ve Edirne İl Kültür Ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu katıldı.

Edirneye gelen turistlerin konaklamalarını sağlayacak etkinlik ve mekanların oluşturulması, Edirne'nin öne çıkan simgelerinin hediyelik eşyalarda kullanılması, Edirne Mis Sabunu üretiminin kalitesinin arttırılması, Edirne'ye özgü sanatsal ürünlerin sergilenmesi ve yerel ürünlerin ticaretinin geliştirilmesi için "Sanatkarlar Çarşısı" kurulması, ve İlimize özgü hediyelik ürünlerin çeşitlendirilmesi hususunda istişarelerde bulunuldu.

Edirne Valisi Günay Özdemir toplantıya katılan sektör temsilcilerine tek tek söz vererek hepsinin sorularını cevapladı. Hediyelik ve sanatsal ürünlerin turistlere daha iyi koşullarda sunulması adına çalışmalarının devam ettiği ve kısa sürede sonuçlanacağını belirten Özdemir "Edirne'nin değerlerini marka haline getirirsek, hem sanatkar hem de tüccar kazanır. Bizim amacımız Edirne'nin kazanması" dedi.

Öne çıkan konuların Vali Başkanlığında, İl Müdürü Ahmet Hacıoğlu, EDESOB Başkanı Emin İnağ ve ETSO Meclis Başkanı'nın değerlendirmeleri ile istişare edildiği toplantının sonunda, sektör temsilcileri memnuniyetlerini dile getirirken, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren de, kısa zaman dilimi içerisinde ETSO olarak birçok sektörü Odada ağırladıklarını, birebir sorunlarını dinlediklerini ve gerekli değerlendirmelerin yapıldığını, bu toplantıların esnafımızda memnuniyet uyandırdığını söyleyerek, devamının geleceğini belirtti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->