ETSO’dan Yunanistan Başkonsolosu Theocharidi’ye İade-i Ziyaret

19 Ocak 2018 09:41
510
Etso’Dan Yunanistan Başkonsolosu Theocharidi’Ye İade-i Ziyaret

Göreve geldikten sonra, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na bir tanışma ziyareti gerçekleştirerek, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Mehmet Eren ile bir araya gelen Yunanistan Edirne Başkonsolosu Sotiria Theocharidi’ye, iade-i ziyarette bulunuldu.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Mehmet Eren tarafından gerçekleştiren ziyarette, Başkonsolos Theocharidi heyeti kendi evinde görmekte son derece memnun olduğunu ifade ederek karşıladı. Edirne’yi çok sevdiğini ve iki ülke için verimli işler gerçekleştirmeyi istediğini belirten Theocharidi’ye, Yönetim Kurulu Başkanı Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Eren bir kez daha görevinde başarılar diledi.

 

Öncelikle üyelerimizin herhangi bir talep ve arzularının, sıkıntılarının bulunup olmadığını soran Theocharidi: “Konsolosluğumuzca Schengen kuralları uygulanıyor ve bu kuralların dışına çıkamıyoruz. Ancak göreve geldikten sonra üyeleriniz adına dile getirdiğiniz tüm konuları, ben de elimden geldiğince Büyükelçiliklere ve bağlı bulunduğum birimlere ilettim ve bu kuralları elimizden geldiğince esnettik.” sözlerine yer verdi. Vize alımı sürecinin kolaylaştığını ifade eden Zıpkınkurt, gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ederken, işadamlarımızın özellikle uzun süreli vizelere ihtiyaç duyduğunu, ticari bağlantılarını oluşturmak için Yunanistan ile sürekli temas halinde olduklarını ve her seferinde aynı işlemlerin gerçekleştirilmesinin her iki taraf için iletişim sürecini uzatacağını hatırlattı.

 

ETSO üyeleri, ağırlıklı sektörler ve Yunanistan’da özellikle hangi Odalar ile işbirliği olduğunu soran ve ilgili konularda Zıpkınkurt ve Eren’den bilgiler alan Başkonsolos Theocharidi, kendisinin de İstanbul Ticaret Ataşeliği ve Turizm Ataşeliği ile birtakım faaliyetlerinin olacağını, iki ülke ticareti ve turizmi için seminer, toplantı, kongre vb. etkinlikler planladıklarından bahsetti.

 

İlgili organizasyonlarda Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak her türlü desteği vermeye ve işbirliğine hazır olduklarının altını çizen Zıpkınkurt, “Üyelerimizin ve iki ülke ekonomisinin gelişmesi için atılacak her adımın yanındayız” diyerek, ziyaret anısına Başkonsolos Theocharidi’ye hediyelerini takdim etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->