ETSO Yönetiminden T.Ü. Rektörü Tabakoğlu'na hayırlı olsun ziyareti

16 Ağus. 2016 09:23
540
Etso Yönetiminden T.ü. Rektörü Tabakoğlu'na Hayırlı Olsun Ziyareti

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, yeni atanan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarete Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren, Yönetim Kurulu Üyeleri, Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan katıldı. Rektör Tabakoğlu'nu makamında ziyaret eden ETSO heyeti, Tabakoğlu'na yeni görevinin hayırlı olması dileklerini ileterek,başarılar diledi.

Edirne ekonomisinin konuşulduğu ziyarette; Edirne'nin turizmi,sanayisi ve ticaretinin daha ileri seviyelere taşınması için işbirliği içinde gerçekleştirilebilecek projeler ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt:” Üniversite ve sanayi arasındaki işbirliğinin şehrimize ve ülkemize çok ciddi katkılar sağlayacağı aşikârdır. Bu çerçevede İlimizin kalkınması için üniversitemizin tecrübesinden daha fazla yararlanmalıyız. Odamız, bir çok kez Üniversite -Sanayi İşbirliği projelerine imza atarak İlimiz de hayata geçirdi. Önümüzdeki dönemde de bu projelerin ivme kazanacağına inanıyorum. Üniversitemiz ile işbirliği konusunda bizlere düşen ne görev olursa, kent adına yapılacak her projede her zaman destek için hazırız ” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, üniversite ve sanayinin işbirliğinin önemine değinerek uyum içerisinde çalışmanın Edirne'ye değer katacağını söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->