ETSO ve KOSGEB Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

12 Nis. 2019 06:24
367
Etso Ve Kosgeb Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ile KOSGEB Edirne Müdürlüğü arasında İleri Girişimci Programları Kapsamında desteklenen işletmelere, faaliyetlerinin/vizyonunun geliştirilmesine yönelik tecrübelerin paylaşılarak tavsiye ve yönlendirmelerin yapıldığı ücretsiz mentörlük hizmeti verilmesi çalışmaları için işbirliği protokolü imzalandı.

ETSO'da düzenlenen ve uzman ve deneyimli firma/kişilerin bilgilerini, yeni/deneyimsiz kişi/firmalara aktardığı mentörlük protokolü imza törenine ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt ve KOSGEB Edirne Müdürü Veysel Vural katıldı. 

İmzalanan protokolle; işletmenin mevcut durum analizini yaparak güçlü ve zayıf yanları ile ilk yıllarındaki ihtiyaçlarının belirlenmesi, bu ihtiyaçların giderilmesini sağlamak amacıyla iş zaman planı oluşturulması ve raporlanmasına yönelik işletme koçluğu hizmetleri gerçekleştirilecektir. Böylece, iş zaman planında yer alan konularda alınacak danışmanlık hizmetlerini verebilecek tecrübeli işletmeler, yeni kurulacak işletmelere mentör olarak; Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından işletmelerin mutabakatı ile bilgi/tecrübe paylaşımı yapabileceklerdir.

KOSGEB Edirne Müdürü Veysel Vural, "Bu programla orta yüksek ve yüksek teknoloji alanlarında faaliyet gösteren işletmelere mentörlük hizmeti verilmesi istenmektedir. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın belirleyeceği mentör firma ve isimlerin, bu programa dahil olan yeni girişimcilere yol göstererek faydalı çalışmalara imza atılması hedeflenmektedir." dedi.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, “KOSGEB destekleri kapsamında yeni bir iş kurma fikri olan girişimcilerin desteklenmesine yönelik olarak Girişimciliği Geliştirme Destek altında Geleneksel Girişimcilere 60 bin TL ye, İleri Girişimcilere 360 bin TL ye kadar destek verilmektedir. Bu desteklerden faydalanmak isteyenlerin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılarak sertifika alma şartı aranmaktadır.Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda 29-30 Nisan ile 02-03 Mayıs 2019 tarihleri arasında düzenlenecek Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 4 gün sürecektir. Ayrıca eğitime katılım ücretsiz olup sertifika alabilmek için eğitimlere devam zorunluluğu bulunmaktadır.Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmak isteyenler KOSGEB'in internet sayfasından (www.kosgeb.gov.tr) duyuruların altında bulunan uygulamalı girişimcilik eğitimi duyurularından e- devlet şifresiyle eğitime başvurmaları gerekmektedir. Eğitime katılmak için son başvuru tarihi 23 Nisan 2019 Salı günü saat 23:59 olup katılımcılar başvuru ile ilgili ETSO AB ve Dış İlişkiler Bölümünden de (Tel: 0284 225 10 14 dahili:121, meliketatli@etso.org.tr) bilgi alınabilir." ifadelerini kullandı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->