ETSO Sözünde Durdu ve Yunanca ile Bulgarca Dil Kursunu Başlattı

12 Mart 2018 11:19
461
Etso Sözünde Durdu Ve Yunanca İle Bulgarca Dil Kursunu Başlattı

Edirne'de turizmin gelişmesi adına yapılan toplantılarda sürekli dile getirilen Yunanca ve Bulgarca Dil Kursları için Edirne Ticaret ve Sanayi Odası verdiği sözü tutarak kursları başlattı.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde açılan Yunanca ve Bulgarca dil kursu sınıfları 80 kişinin katılımı ile ilk eğitimini verdi.

 Açılış konuşmasını gerçekleştiren Zıpkınkurt "Göreve geldiğimizden bu yana çalışmalarımızı üye odaklı ve Edirne ekonomisini geliştirecek alanlara ağırlık vererek yürüttüğümüzü daima dile getiriyoruz. Ekonomisi büyük ölçüde turizme dayalı olan İlimiz turizminin, dolayısıyla ekonomisinin gelişmesi adına konaklama, gıda, hediyelik eşya ve hizmet sektör temsilcileri ile sık sık toplantılar düzenleyerek bir araya geldik.Toplantılarda İlimiz iş dünyası temsilcileri ile komşu ülkelerden gelen turistlerin iletişim sağlayabilmesi ve iş bağlantıları kurabilmeleri için Yunanca veya Bulgarca dil bilmenin önemi dile getiriliyordu. Biz de Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin komşu ülkelerde ticari faaliyetlerini genişletmesi ve dil kurslarıyla sınırların ötesine geçmelerini hedefleyerek üyelerimize verdiğimiz sözü tuttuk." ifadelerini kullandı.

 Zıpkınkurt "Üyelerimizin mal ve hizmetlerini yeni pazarlara daha rahat ulaştırmaları, Yunanistan ve Bulgaristan pazarı ile ilgili bilgi sahibi olmaları, İlimiz ve Ülkemiz ekonomisine katkıda bulunabilmeleri amacıyla son günlerde dış ticaret eğitimlerini arttırdık.Eğitimlerin yanı sıra üyelerimizin İlimize gelen turistlerle iletişim kurabilmeleri böylece ticari potansiyalerini arttırmaları için dil kursları ile eğitimlerin birbirlerini tamamlayarak üyelerimize en etkin faydayı sağlaması ve bunun uzun vadede İlimiz ekonomisine katkı sağlamasını temenni ederim." dedi.

 Toplamda 136 saat sürecek olan dil kursları haftanın 3 günü Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda verilmeye devam edecektir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->