Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

ETSO personeli sertifikalarını aldı

11 Kas. 2015 16:20
656
Etso Personeli Sertifikalarını Aldı

İletişim Becerileri, İletişim Profilleri, Sunum Teknikleri, Beden Dili ve Zaman Yönetimi olmak üzere 5 ayrı dala ayrılan eğitimlere toplam 21 Edirne Ticaret ve Sanayi Odası personeli katılarak sertifikalarını aldı.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Trakya Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı Temmuz-Ağustos döneminde sunulan ve hibe almaya hak kazanan"Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın Kurumsal Kapasitesinin Geliştirilmesi"isimli proje kapsamında ETSO personeline eğitimler verildi.

Karpe Diem Gelişim Merkezi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri sahibi Kişisel Gelişim Uzmanı Deniz Uzun tarafından verilen eğitimler; İletişim Becerileri, İletişim Profilleri, Sunum Teknikleri, Beden Dili ve Zaman Yönetimi olmak üzere 5 ayrı dalda, üç ayrı haftaya taksim edilerek 6 gün sürdü.

Eğitimler sonunda gerçekleştirilen sertifika törenine; Vali Yardımcısı Dr. Salih Altınok, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren katılarak personele sertifikalarını verdi.

Törende bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Dr. Salih Altınok, personel eğitimlerinin önemine değinerek: “Değişen ve gelişen iş hayatında personel motivasyonu giderek daha gerekli bir hale geldi. Resmi veya özel tüm Kurumların yapması gereken bir çalışma. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası bu konuda bir öncü. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nı kutluyorum” dedi.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt da yaptığı konuşmada her yaşta ve her meslekte kişisel gelişim, beden dili ve iletişim konularında eğitimin yapılmasının önemine işaret etti. ETSO’nun Üç bin üyesine hizmet verdiğini belirten Zıpkınkurt, "İletişim ve teknoloji çağında yaşıyoruz. İletişim her yaşta ve her meslekte önemli. Günümüzde sorunların büyük bir kısmı iletişim eksikliğinden kaynaklanıyor. Her eğitimin yeni bir ufuk açtığını düşünüyoruz. İşinin profesyoneli olan çalışanlarımızın sundukları hizmetin daha verimli ve etkili olması için bu tür eğitimleri artıracağızHedefimiz, üyesi mutlu bir oda, ekonomisi güçlü bir Edirne" dedi. Zıpkınkurt, personele yönelik bu tür eğitimlerin devam edeceğini belirtti.

Yukarı çık.