Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

ETSO, 'KOBİ'lerin Desteklenmesi Yoluyla İş Dünyasının Geliştirilmesi' konulu İş Formu'na katıldı

16 Şub. 2016 09:38
348
Etso, 'kobi'lerin Desteklenmesi Yoluyla İş Dünyasının Geliştirilmesi' Konulu İş Formu'na Katıldı

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren ve Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet Haskova Ticaret ve Sanayi Odası'nın daveti üzerine her yıl geleneksel olarak düzenlenen “KOBİ'lerin Desteklenmesi Yoluyla İş Dünyasının Geliştirilmesi” konulu İş Forumu etkinliğine katıldı.

12-13 Şubat 2016 tarihlerinde Bulgaristan'ın Haskova şehrinde düzenlenen etkinliğe Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Ivaylo Kalfin, GERB Partisi Parlamento Grup Başkanı Tsvetan Tsvetanov, Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tsvetan Simeonov, Bölge Vali ve Belediye Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odaları Temsilcileri, Büyükelçiler ve işadamları katıldı. Haskova Valiliği'nde yapılan toplantıda yabancı yatırımcı destekleri ve KOBİ'lerin desteklenmesi hususları görüşüldü. Toplantıda söz alan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt Türkiye'deki girişimciliğin KOSGEB, Kalkınma Ajansları gibi kurumlar tarafından ne şekilde desteklendiğinden bahsederek bu sistemin Bulgaristan için de rol model olarak alınabileceğinin altını çizdi.

Toplantının ardından Haskova Ticaret ve Sanayi Odası tarafından katılımcılara verilen resepsiyonda Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan'a sınır ötesi işbirliklerine katkılarından dolayı plaket verildi. İki ülke arasındaki ilişkilerde önemli rol oynayan Aslan, plaket için Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Ivaylo Kalfin, Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tsvetan Simeonov ve Haskova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yancho Yanev'e teşekkürlerini iletti.

Resepsiyon boyunca Bulgaristan'ın birçok kurum temsilcisiyle temaslarda bulunan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve beraberindeki heyet, Sınırötesi İşbirliği Programı kapsamında ortak proje gerçekleştirecekleri Haskova, Yambol ve Burgas Ticaret ve Sanayi Odaları Başkanları ile de istişarelerde bulundu.

 

Yukarı çık.