ETSO ile İŞKUR Arasında MEGİP Kapsamında İşbirliği Protokolü İmzalandı

20 Şub. 2019 09:54
318
Etso İle İşkur Arasında Megip Kapsamında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül Çildam ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, MEGİP kapsamında imzalan protokol için bir araya geldi.İmzalanan protokol ile PE-RE-JA İleri Kimya Sanayinde “Sabun İmalat Makinesi Operatörü” mesleğinde 12 kişilik program açıldı.

Gerçekleştirilen görüşmede İl Müdürü Çildam tarafından İŞKUR’un faaliyetleri ile işverenlerin yoğunlukla faydalandığı İşbaşı Eğitim Programları ve MEGİP kapsamında bilgiler paylaşıldı. İl Müdürü Çildam; “MEGİP kapsamında eğitimlere katılan kursiyerlerin; 77,07 TL cep harçlığı da alacaklarını, iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primlerinin karşılanacağını ve işyerlerinin eğitime katılan kursiyerler için istihdam teşviklerinden de yararlanabileceklerini” belirtti.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ise Mesleki Eğitim Kurslarının önemine değinerek imzalanan protokolün taraflar için başarılı bir şekilde sürdürülmesi temennisinde bulundu.

Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından MEGİP kapsamında; ŞOK Marketler TİC. AŞ ile 10 kişilik Reyon Görevlisi mesleğinde, KM Tekstil Sanayi ve Dış Tic. Ltd. Şti ile 20 kişilik Düz Dikiş Makineci mesleğinde programlar düzenlendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->