ETSO Heyeti Yambol Ekonomik Forumu'na Katıldı

23 Haz. 2016 10:09
563
Etso Heyeti Yambol Ekonomik Forumu'na Katıldı

Bulgaristan Ekonomik Forumu işbirliğiyle Yambol Belediyesi tarafından Bulgaristan Başbakanı ve Bakanlarının katılımıyla düzenlenen Yambol Ekonomik Forumu'na alınan davet üzerine Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aydoğan Akıncı, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan ve Komite Üyesi Ahmet Osmanlı katılım sağladı.

Bakanlar, üst düzey yetkililer, Bulgar ve yabancı işadamlarının katıldığı etkinlikte Bulgaristan ve Yambol'daki iş fırsatları, kilit sektördeki imkanlar ve Avrupa Birliği Operasyonel Programlarının yatırımcı ve işadamlarına sağladığı olanaklar gibi konular ele alındı.

Forumun açılış konuşmalarını Bulgaristan Ekonomi Bakanı Bojidar Loukarsky, Bulgaristan Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Lilyana Pavlova, Dünya Bankası Orta Avrupa Müdürü Tony Thompson ve Yambol Belediye Başkanı Georgi Slavov yaptı. Slavov konuşmasında şehirde yatırım yapmak isteyen tüm yabancı yatırımcılara bizzat destek vereceğinin altını çizdi.

Forum süresince Bulgaristan Ekonomi Bakanı Bojidar Loukarsky, Yambol Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Stoycho Stoychev ile birebir görüşmelerde bulunan ETSO yetkilileri programa katılan Bulgaristan'ın birçok üst düzey yetkilisi ile de görüşme fırsatı buldu. Yambol Belediye Başkanı Georgi Slavov iki ülke arasındaki ticari ve kültürel ilişkiler hakkında görüşmeler yapan heyete foruma katılımlarından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->