ETSO Heyeti, 72. TOBB Genel Kurulu'na katıldı

17 May. 2016 13:13
496
Etso Heyeti, 72. Tobb Genel Kurulu'na Katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 72’inci Genel Kurulu M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, TOBB camiası üyelerinin, bürokratların ve siyasilerin katılımıyla TOBB ETÜ’de gerçekleştirildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 72.Mali Genel Kurulu nedeniyle TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında TOBB Genel Kurul Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu, Konseyler, Oda/Borsa Başkanları ve Delegeleri Anıtkabir'i ziyaret ederek Ata'mızın huzurunda saygı duruşunda bulundular.

TOBB 72. Genel Kurulu'na; Edirne Ticret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren, Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Delegeleri ve Genel Sekreter Nevzat Taşkın katıldı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Genel Kurul'da yaptığı konuşmada, TOBB camiası olarak birlik, beraberlik ve vefaya büyük önem verdiklerini söyledi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, iş dünyasının yeni bir büyüme hikayesi yazmak istediğini bunun için de siyasilerden yeni yapısal reformların el birliğiyle ve hızla hayata geçirilmesini istediklerini vurguladı. Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan TOBB Başkanı Hisarcıkılıoğlu,‘Türkiye hepimizin’ mesajını verdi.


Genel Kurul'da Maliye Bakanı Naci Ağbal
ile görüşme gerçekleştiren ETSO heyeti, görüşme esnasında, iş dünyasının gündemindeki konular üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu.

TOBB 72. Olağan Genel Kurulu programı ile ilgili değerlendirmede bulunan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt :”Türk ekonomi ve sanayisinin çatı örgütü TOBB Genel Kurulları ülkemizde her zaman ilgiyle takip edilen ve mesajları ile dikkat çeken bir konuma sahiptir. 72. Genel Kurul'da yine ülkemiz ekonomisi ve sanayisi adına önemli mesajlar verildi ve önemli değerlendirmeler yapıldı. İki gün süren Genel Kurul'un ülkemiz iş dünyasına hayırlı olmasını diliyorum. Edirne iş dünyası olarak ülkemizin hedeflerine azami katkı sağlamak için büyük gayret gösteriyoruz. İnanıyorum ki ülkemiz ve şehirlerimiz iş dünyamızın azmi ile yükselişini sürdürecek. ” dedi. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->