Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Giriş Yapın yada Üye Olun

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

  • Edirne Ticaret ve Sanayi Odası
  • Adres:
  • 1. Murat Mahallesi Talatpasa Cad. No: 80 EDİRNE
  • Tel: (+90) 284 225 10 14
  • Faks: (+90) 284 212 98 64
  • E-posta: etso@etso.org.tr

ETSO EMİTT Fuarı'nda

24 Ocak 2015 05:47
1160

22-25 Ocak tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar Merkezi'nde ziyaretçilerini ağırlayacak olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 71 ülke, 4 bin 500'ü aşkın kurum, kuruluş ve beldenin katılımlarıyla kapılarını açtı.

22 Ocak 2015 tarihinde çok sayıda davetlinin katılımı ile açılan 19. EMITT Fuarı'nda Edirne Valiliği İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Edirne Ticaret Borsası işbirliğinde açılan Edirne Standında; ETSO Başkanları Recep Zıpkınkurt ve Mehmet Eren Vali Dursun Ali Şahin ve Belediye Başkanı Recep Gürkan ile birlikte ziyaretçileri ağırladı.

İç ve dış turizm alanında yarattığı fırsatlar nedeniyle turizm potansiyelleri tarafından büyük ilgi gören Fuar da, Edirne standı görsel zenginliği ile dikkatleri üzerine çekti 'Sultanlar Şehri Şehirler Sultanı' Edirne'nin Dünya Miras Listesi'nde ki eseri olan Selimiye Camii'nin ve Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin sembolize edildiği üç boyutlu maketlerinin yer aldığı Edirne standı, ziyaretçi akınına uğradı. Dünyanın en çok ziyaret edilen Fuarları arasında yer alan EMİTT Fuarı'nda Edirne en etkin biçimde tanıtılarak, Edirne halk oyunları, Yağlı Güreş takımının gösterisi ve Edirne Belediye Bandosu'nun çaldığı müziklerle dikkatleri üzerine çekti. Diğer katılımcı illerin yetkililerinin ziyaret ettiği Edirne standı Edirne'de geçmiş dönemlerde görev yapmış olan Valileri ağırladı.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt açılış programı sonrası yaptığı açıklamada; “Bir tarih ve kültür şehri olan Edirne'nin turizmden hak ettiği payı alabilmesi ve İlimizin turizminin farklı kazanımlar ve değişik açılımlar kazanması amacıyla Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. EMİTT Fuarı Edirne'nin tanıtımı için çok önemli” dedi.

ETSO Meclis Üyeleri, Meslek Komiteleri ve Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Serkan Üner EMİTT Fuarı'nın açılış programına katılarak Edirne'yi en güzel şekilde temsil ettiler.

Haber Fotoğrafları

 
     


 

Yukarı çık.