ETSO Edirne İstihdam Fuarı'nda

13 Nis. 2018 16:52
421
Etso Edirne İstihdam Fuarı'nda

‘Gençler, Kadınlar, İş Arayanlar, Aradığın İş Bu Fuarda’ sloganıyla kapılarını açan Edirne İstihdam Fuarı (EDİF 2018) Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleşti.

Fuarın açılışına İŞKUR Edirne İl Müdürü Şengül Çildam, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, İş-Kur Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Fahrettin Kaya, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Edirne Valisi Günay Özdemir ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Eren katılım sağladı.

Edirne Valiliği, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Trakya Kalkınma Ajansı, İŞKUR, Trakya Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen iş imkanları, staj olanakları, seminerler ve kariyer fırsatlarının bulunduğu fuarda Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Oda koordinatörlüğündeki AB Bilgi Merkezi stand açtı.

Çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan stand ziyaretçileri, ETSO ve AB Bilgi Merkezi'nin işleyişi, ETSO'nun üye işyerlerindeki istihdam olanakları ve aracılık hizmeti, ETSO'da staj imkanları ve Avrupa Birliği Erasmus Programı, Jean Monnet Burs Programı ve Avrupa Gönüllülük Hizmeti hakkında bilgiler aldı.

Aynı gün, fuara katılım sağlayarak stand açan ETSO üyelerini de tek tek ziyaret eden Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt "Ülkemizin en önemli konularından biri olan istihdamın artması adına eleman arayan firmalarımız ile iş arayan kesimi bir araya getiren Edirne İstihdam Fuarı'nın herkes için hayırlı olmasını diliyorum. Özellikle öğrencilerimiz bu fuarda sağlanan staj imkanları ile gelecekteki işleri için altyapı hazırlayabilir." ifadelerini kullandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->