ETSO'da Liderlik Eğitimi Düzenlendi

14 May. 2019 12:06
255
Etso'da Liderlik Eğitimi Düzenlendi

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğinde üyelerimize yönelik Liderlik Eğitimi düzenlendi.

Liderlik, değişen koşullar ve ihtiyaçlar doğrultusunda yapısal gereksinimleri ortaya çıkarıp yönetim becerilerinin en üst düzeye taşıyıp vizyon geliştirebilme olarak tarif edilmektedir ve iş hayatının olmazsa olmaz bir parçasıdır.Bu kapsamda yöneticilere ve yönetici adaylarına liderlik tutumu geliştirmeyi, planlama yapmayı, yüksek iş performansı oluşturmayı, problemleri hızlı çözmeyi ve motivasyon sağlamayı, takım çalışmasının önemini aşılamayı, sevilen ve benimsenen bir yönetici olmanın yollarını öğretmek amacı ile Liderlik bilgi ve becerisinin kazandırıldığı Liderlik Eğitimi Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirildi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt "Günümüzde organizasyonlar, örgütler ve şirketler işlerin yürümesi için liderlere ihtiyaç duyarlar. Bizler bu düşünceler ile üyelerimizin gelişime katkı sağlayacağını düşündüğümüz Liderlik Eğitimini tamamladık.Uygulamaların da yapıldığı ve oyunlar ile neşeli bir eğitim gerçekleştirdik.Katılımın da yoğun olduğu bir eğitimdi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin çeşitli eğitimler ile niteliklerinin artarak gelişeceğini düşündüğümüz her türlü kişisel gelişim aktivitelere ve eğitimlere yıl boyu devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Dr. Mehmet Emin Baynazoğlu'nun eğitmen olarak katıldığı ve Liderlerin Ortak Özellikleri,Liderlik ve Kişilik,Takım Üyelerini İkna Etme ile Yönetme ve Çatışma Yönetimi İş Stresi Yönetimi konu başlıkları anlatıldığı eğitime 50 kişi katılım sağlayarak sertifika almaya hak kazandılar.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->