Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Giriş Yapın yada Üye Olun

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

Endüstriyel Tasarım Envanteri hakkında

29 Ara. 2015 15:37
401

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ nden alınan yazıda;Türk Tasarım Damşma Konseyi’nin hazırladığı ve Kasım 2014’te yürürlüğe giren “Tasanm Strateji Belgesi ve Eylem Planı (2014-2016)” Hedef 4, Faaliyet Tde belirtilen "Türkiye'nin tasanm envanterinin hazırlanması" çalışması Birliğimiz ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) sorumluluğunda yürütülmektedir.

Envanterin amacı, Türkiye’de endüstriyel tasanm faaliyetlerinin insan kaynağı ve ekonomik açılardan hacmini, faaliyetlerin hangi sektörlere dağıldığım, endüstriyel tasarımcıların mesleklerini nasıl icra ettiklerini, uzmanlık alanlarım ve gelir durumlarım araştırmaktır. Hazırlanacak envanter, devlet desteklerine, vergi teşviklerine ve Türk Tasanm Damşma Konseyi'nde yapılacak çalışmalara temel oluşturacaktır.

Bu doğrultuda; bünyesinde endüstriyel tasanm faaliyeti bulunduran veya endüstriyel tasanm hizmeti alan üretim veya pazarlama firmalarına, endüstriyel tasanm hizmeti veren ofis veya şirketlere, dört yıllık endüstri ürünleri tasarımı veya endüstriyel tasanm bölümlerini bitirmiş tasarımcılara yönelik hazırlanmış anketlere Birliğimiz web sayfasındaki ( http://tobb.org.tr/Sayfalar/20151221-TasarimEnvanteri.php ) “Endüstriyel Tasanm Envanteri Anketleri için tıklayınız.” adlı bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu kapsamda; endüstriyel tasarım yapan, endüstriyel tasarım yaptıran ve endüstriyel tasarımcı çalıştıran üyelerimizin  linkte yer alan "Bilgi Formu"nu  doldurmaları gerekmektedir.

 

Yukarı çık.