Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

Edirne'ye yol haritası

23 Ocak 2015 12:47
1179

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV), “Edirne Kalkınma Gündemi ve Yol Haritası” başlıklı üçüncü saha çalışması ve paydaşları istişare toplantısını Edirne Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren, ETB Meclis Başkanı Fedai Canım ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldığı toplantıda, TEPAV İcra Direktörü Esen Çağlar, bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Saha çalışmalarından çıkarılan bulguları aktararak,taslak çalışmalar çerçevesinde gelecekteki talepleri değerlendirdiklerini ifade eden Çağlar, öncelikle bölgede hangi projeleri hayata konması konusunda dokümanlar serisi oluşturmak istediklerini söyledi.

Yapılan bilgilendirmelerden sonra bir değerlendirme yapan Vali Dursun Ali Şahin, “Önümüzdeki dönemde Edirne'ye havaalanı gelecek, bunun yanı sıra 2018 yılında hızlı tren çalışmaları tamamlanacak. Avrupa Birliği'nden fon bekliyoruz. Fon geldiğinde 200 kilometrenin üzerinde hızı olan tren gelmesi söz konusu. Havaalanı ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Bunların tamamlanmasıyla Edirne uçacak” dedi.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt yaptığı değerlendirmede, yapılan çalışmalarda işadamlarına yönelik yol haritası çizilmesi gerektiğinin altını çizdi ve “ Edirne'de hangi sektörlerde yatırım yapılmalı, KOBİ'ler gelecekte hangi sektörlerde faaliyet göstermeli, bu konulularda ki somut çalışmaları da Edirne'nin yol haritası çalışmasında görmek istiyoruz” dedi.

Haber Fotoğrafları

 
   


 

Yukarı çık.