Edirne’de Marka Üretiyoruz

04 Nis. 2019 14:29
464
Edirne’De Marka Üretiyoruz

İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, İŞKUR İl Müdürü Şengül Çildam ve SGK İl Müdürü Süleyman Lale İlimizde istihdam yaratan firmaları yerlerinde ziyaret etmeye devam ediyor.

İlk olarak Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi, Trakya Yaren Teksil Turizm Sanayi Ticaret Ltd. Şti. Yetkilisi Recai Kocatürk ile BSM Konfeksiyon Tekstil İç ve Dış Tic. A.Ş. Yetkilisi Sabuhi Gasimov, ardından da Üçkardeşler Tekstil A.Ş yetkilisi Cebrail Sülük'ü ziyaret ettiler.

 

Her bir firma yetkilisi İstihdam Seferberliği 2019 kampanyasına destek olmak istediklerini ancak süre gelen zamanda İŞKUR üzerinden iş ilanına cıkmaları ve bez afişlerle ilan asmalarına rağmen yeterli başvuru alamadıklarını belirterek tekstil ve konfeksiyon iş kolunda yaklaşık bin personel açık bulunduğunu ifade ettiler

 

Kazan kazan sistemi ile ticaret, sanayi, istihdam ve ekonominin birbirine bağlı olduğunun altını çizen ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ''Türkiye'de ve dünyada bilinen en ünlü markaların A'dan Z'ye kesim,dikim,kalite kontrol ve paketlenmesine kadar her aşamasının İlimiz konfeksiyon firmalarında yapılarak ülkemiz ve dünya tekstil pazarına sunulması ve bunun şehrimizden çıkması İlimiz adına gurur verici.'' dedi.

Teşvikler hakkında bilgi verilerek İlimizde yarattıkları istihdam için teşekkür plaketi takdim edilen firmaların üretimleri hakkında da bilgiler alındı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->