Edirne’de İş Var!

29 Mart 2019 12:46
389
Edirne’De İş Var!

Odamız İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında yaptığımız ziyaretlerde ; İpekyol Giyim San. Paz. ve Tic. A.Ş.'den 100 Modavizyon Tekstil San. Ve Tic. A.Ş.'den 100 Olmak Üzere Toplam 200 Personelin İstihdam Edilmesi Sözünü Aldı

İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, İŞKUR İl Müdürü Şengül Çildam ve SGK İl Müdürü Süleyman Lale İlimizde istihdam yaratan firmaları yerlerinde ziyaret ettiler.

İlk olarak Global Bilgi Pazarlama Danışmanlık ve Çağrı Servisi Hizmetleri A.Ş. Edirne Lokasyon Müdürü Harun Eren ile görüşüldü. Yüzlerce personeli bünyesinde bulunduran ve bir çok firma üzerinden çağrı merkezi hizmeti veren firma hakkında detaylı bilgi alındı. Ardından teşvikler hakkında bilgi verilerek İlimizde yarattıkları istihdam için teşekkür plaketi takdim edildi.

Bir sonraki firma ziyareti ise İpekyol Giyim San. Paz. ve Tic. A.Ş.’ne gerçekleşerek Fabrika Direktörü İlker Ayverdi ile bir araya gelindi.İstihdam Seferberliği 2019 çalışmaları ve teşvikler hakkında bilgi verilmesinin ardından Ayverdi, İpekyol Giyim San. Paz. ve Tic. A.Ş. olarak İŞKUR üzerinden başvuruları gerçekleşmek üzere 100 personele istihdam sağlayarak kampanyaya destek verme sözünü verdi.

 

Son olarak ise Modavizyon Tekstil San. ve Tic. A.Ş. ziyaret edilerek Genel Müdür Turgut Bakır ile görüşüldü. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, İŞKUR İl Müdürü Şengül Çildam ve SGK İl Müdürü Süleyman Lale'nin teşvikler hakkında verdiği bilgiler doğrultusunda Bakır, Modavizyon Tekstil San. ve Tic. A.Ş. olarak konfeksiyon alanında 100 personel istihdam sağlayacaklarının sözünü vererek İŞKUR Üzerinden başvuru yapılabileceğini belirtti.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->