Trakya, YÖREX Fuarı'nda tanıtıldı

28 Ekim 2016 09:00
548
Trakya, Yörex Fuarı'nda Tanıtıldı

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı, bu yıl 7.si düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı'nın (YÖREX 2016) açılışı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun teşrifleriyle görkemli bir törenle gerçekleşti.

Türkiye'nin tüm renklerini buluşturan Yöresel Ürünler Fuarı'nda (YÖREX) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen stand da Edirne Ticaret ve Sanayi Odası da yöresel ürünleri ve üreticileriyle birlikte yerini aldı.

 

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Eren, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Taşdemir ve Emre Ray Edirne'yi temsil etmek ve standa gelen ziyaretçileri ağırlamak için fuar alanında hazır bulundu. Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkçi ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Trakya standını ziyaret ederek yöresel ürünlerin tadına baktı.

 

Edirne standını ziyaret eden Bakan Tüfenkci ve Hisarcıklıoğlu'na teşekkür eden ETSO Meclis Başkanı Eren, yöresel ürünlerin yer aldığı YÖREX'in şehirlerin ve ürünlerin tanıtımı bakımından çok önemli olduğunu belirterek YÖREX ziyaretçilerine Edirne standını ziyaret ederek yöresel ürünlerini mutlaka tatmaları tavsiyesinde bulundu.

 

ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren ve Trakya Oda Borsa Başkanları Antalya Televizyonunun hazırladığı YÖREX Özel programına konuk olarak bölgemizin badem ezmesi, Edirne ciğeri, Hardaliye, Edirne beyaz peynir ve pirinç gibi yöresel ürünlerini tanıtma fırsatı buldular. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->