Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Sektörel Bazlı Fuar Organizasyonlarına Devam Ediyor

31 Ocak 2018 10:25
383
Edirne Ticaret Ve Sanayi Odası, Sektörel Bazlı Fuar Organizasyonlarına Devam Ediyor

Yeni dönem itibari ile, sektörel bazlı olmak üzere tüm iş kolları ve üye gruplarına yönelik olarak gerçekleştirilecek sektörel bazlı fuar ziyaretleri, 2018 yılında, ilk olarak 14. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı (CNR İMOB) ile başladı.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve 10. Grup Temsilcisi Mehmet Eren’in organizasyon ve liderliğinde gerçekleştirilen fuara, ilgili iş kolu üyeleri katıldı.

Mobilyada yeni trendleri belirleyen ve bir milyar dolar ihracat hedefli 14. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı açılışı (CNR İMOB), Mobilya Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) ile CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık iş birliğiyle CNR Expo'da , Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplam 600 firmanın bin markayla yer aldığı, 150 bin metrekarelik alanda düzenlenen fuarın açılışında konuşan Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, fuarın, Avrupa'da birinci, dünyada ikinci olduğunu söyledi. Fuara çok ciddi sayıda alım heyetlerinin katıldığını dile getiren Metin, "Bugün bakanlığımız tarafından hem Ur-Ge hem genel ticaret heyetleri kapsamında desteklenen 220 ülkeden yabancı iş insanlarımızı burada konuk ediyoruz." dedi. Metin, mobilya sektörünün 2023 hedefi olan 10 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşması için Ar-Ge, tasarım ve inovasyonun önemine değinerek, bu konuda her zaman mobilyacıların yanında olacaklarını vurguladı. İhracatçılara verdikleri desteklerden bahseden Metin, "İhracat yapmak isteyen bir sanayicimizin, tüccarımızın, 'ben ihracat yapmak istiyorum' demesi yeterlidir. O andan itibaren Ekonomi Bakanlığı olarak her adımda yanındayız." diye konuştu.

Verimli bir fuar ziyaretini daha geride bırakan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, yurtiçi ve yurtdışı sektörel bazlı fuar iştiraklerine devam edecek.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->