Edirne İl KGK Başkanı Elmas Aslan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ı Ziyaret Etti

19 Tem. 2018 16:33
494
Edirne İl Kgk Başkanı Elmas Aslan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ı Ziyaret Etti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Onursal Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun himayesinde, Edirne İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İl Başkanlarının katılımları ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Ticaret Bakanı olarak atanan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Ruhsar Pekcan makamında ziyaret edildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, geçmişte Türkiye'nin gücünün yarısının, kadınların oyun dışı tutularak heba edildiğini belirterek, "Ekonomiye kadın eli değecek. Türkiye'nin zenginleşmesi serüvenine kadınlar şimdi daha fazla destek olacak." dedi.

Cumhurbaşkanlığı kabinesinin ülkede güven ve istikrarı kuvvetlendirip 2023 hedeflerine ulaşılmasını sağlayacağına inandığını dile getiren Hisarcıklıoğlu, TOBB camiasından bir ismin de yer almasından dolayı yeni kabinenin kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan , "81 ilden gelen cesur yürekli kadın girişimci yoldaşlarım, evinize hoş geldiniz. Sizin Bakanlığınız, biz buraya hep beraber geldik, her beraber başarılı projelere imza atacağız. Her zaman, her gün tüm çalışmalarımız, fikirlerimiz beraber olacak. Önerilerinize, sorunlarınıza açık olacağız ama buraya sorun yığmayacaksınız. Sorunlarınızı çözüm önerileriyle beraber getireceksiniz." ifadelerini kullandı.

Edirne İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan ise "TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcımız olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Ticaret Bakanı olmanızdan dolayı şahsınızı kutluyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum." dedi.

Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->