Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Giriş Yapın yada Üye Olun

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

  • Edirne Ticaret ve Sanayi Odası
  • Adres:
  • 1. Murat Mahallesi Talatpasa Cad. No: 80 EDİRNE
  • Tel: (+90) 284 225 10 14
  • Faks: (+90) 284 212 98 64
  • E-posta: etso@etso.org.tr

Edirne heyeti YÖREX Fuarının açılış törenine gitti

28 Ekim 2014 07:42
753

Antalya'da bu yıl 5. si düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı'nı (YÖREX) Edirne 40 kişiden oluşan bir heyetle ziyaret etti. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın organize ettiği YÖREX Fuarı açılış ve ziyaret organizasyonuna Edirne, Keşan, Uzunköprü'den toplam 40 kişilik bir heyet katıldı.

Edirne heyeti Fuar açılış töreni öncesi Denizli Ticaret Odası'nı ziyaret etti. Heyetimiz Denizli Ticaret Odası ziyareti esnasında, DTO Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Özer'le görüşme gerçekleştirdi.

Edirne ve Denizli ekonomilerinin konuşulduğu ve görüş alışverişinde bulunulduğu ziyarette Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, Denizli’ye yönelik gerçekleştirilen inceleme gezisinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, heyete Denizli ekonomisi ve Denizli Ticaret Odası hakkında bilgiler verdi.

Heyetimiz görüşmelerin ardından Denizli Ticaret Odası rehberliğinde Denizli'nin turistik yerlerine bir gezi gerçekleştirdi.

Daha sonra Antalya YÖREX Fuarının açılış törenine katılan Edirne heyeti Fuar'da stantları tek tek gezerek bilgi aldı. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Esnaf Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken'in açılışını yaptığı Fuarın açılında konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, markalaşmanın zenginliği getirdiğini, bunun yolunun da yöresel ürünlere sahip çıkmak olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu, 81 ilin bu fuarda buluştuğunu kaydederek, YÖREX'in yöresel ürünlerin tanıtımı, ekonomiye kazandırılması ve markalaşma açısından çok önemli olduğunu dile getirdi.

Antalya Expo Center'de düzenlenen YÖREX Fuarında bu yıl 113 stantta Türkiye'nin dört bir yöresinden 325 katılımcıya ev sahipliği yaptı. Trakya Kalkınma Ajansı çatısı altında Edirne, Kırklareli, Tekirdağ illerinin yer aldığı Fuarda, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası standında, Edirne'nin yerel ürünlerinden mis meyve sabunu, badem ezmesi ve aynalı süpürgeyi sergileyerek tanıtımını yaptı.

Haber Fotoğrafları

 
 
     
  

Yukarı çık.