Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

Doğal Ürünler Pazarı açıldı

15 May. 2015 14:09
827
Doğal Ürünler Pazarı Açıldı

Kırsalın Doğal Pazarı ve Girişimci Kadınlar Doğal Ürünler Pazarı düzenlenen törenle açıldı.

KGK Edirne İcra Komitesi'nin Kırsalın Doğal Pazarı ve Girişimci Kadınlar Projesi kapsamında; İlimize bağlı 20 köyde yaşayan kadınlarımız ve köy muhtarlarıyla yaptığı çalışmalar ve görüşmeler neticesinde Edirne'de açılan 'Doğal Ürünler Pazarı' her hafta Pazar günleri 1. Murat Mahallesinde bulunan Cumartesi pazarının kurulduğu pazar yerinde düzenlenecek.

 

Hizmete açılan 'Kırsalın Doğal Pazarı ve Girişimci Kadınlar Doğan Ürünler Pazarı'nın' açılış törenine; Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Eren, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Edirne Köy Muhtarları Derneği Başkanı Aygün Çanta Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan ve üyeleri, Kadın Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Başkanı Hatice Dinç Kal, KGK Marmara Bölgesi il Başkanları ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

Törenin açılış konuşmasını yapan Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan, iki ay gibi kısa bir sürede Doğal Ürünler Pazarı projesini gerçekleştirdiklerini belirterek, kırsalda yaşan kadınları da iş hayatına katmak çalışmalarını gerçekleştirdiklerini söyleyerek destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

 

ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren yaptığı konuşmada, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak kadın girişimcilerin her zaman yanında olduklarını ve çalışmalarına destek verdiklerini söyledi. Projeyi gerçekleştiren Kadın girişimcileri tebrik etti.

 

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, kadının gücünün devletin gücünün temsilcisi olduğunu belirterek, "Kadının gücü devletin gücü demektir. Bizleri burada bir araya toplayan kadın girişimcilerimizi tek tek tebrik ediyorum. Köylerdeki hanımlarımızın da buraya gelmesi onların da ticaret bir adım atmasının göstergesidir Köylerde yaşayan hanımlarımız köylerdeki güzellikleri il merkezleriyle buluşturan eli öpülesi hanımlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

 Açılış konuşmalarının ardından pazarın açılış kurdelesini kesildi. Her Pazar günü kurulacak pazarda , köylerde yaşayan kadınlar, kendi ürettikleri ev yapımı ürünleri ve el emeği ürünlerinin satışını yapacaklar. 

 

Yukarı çık.