Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Giriş Yapın yada Üye Olun

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

Çin Heyeti ETSO'da

05 Ara. 2014 07:18
3554

Çin Xining Belediye Başkanı Wang Yubo ve beraberinde Xining Belediyesi Ticaret Bürosu Genel Direktörü Bai Qingguang , Xining Yurtdışı ve Denizaşırı İlişkiler Ofisi Genel Direktörü Cui Qingshan , Xining Chengdong Bölgesi Bölge Belediye Başkanı, Çin Xining Yurtdışı ve Denizaşırı İlişkiler Ofisi Tercümanı He Mingxingxing Zhao Jinwei'nden oluşan bir heyet Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ile görüşen heyet Edirne'deki iş adamlarıyla işbirliği yapmak istediklerini söyledi.

Edirne Belediyesi ile Çin'in Xining Belediye'si arasında Kardeş Şehir Protokolü imzalamak için Edirne'ye ziyaret gerçekleştirdiklerini söyleyen Xining Belediye Başkanı Wang Yubo, Edirne gibi bir kentle kardeş şehir olmanın heyecanını yaşadıklarını söyleyerek işadamlarının karşılıklı işbirlikleriyle ikili ilişkilerin daha ileriye taşınacağını belirtti. Edirne'ye ilk kez geldiklerini ve çok beğendiklerini söyleyen Belediye Başkanı Yubo, kurulacak işbirlikleri sayesinde Edirne'ye daha sık geleceklerini ifade etti.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt'da yaptığı konuşmada, “Ticaret Odalarının kuracağı köprülerle iki ülke işbirliklerini arttırarak geleceğe daha sağlıklı bakabilir, Belediyelerin başlattığı Kardeş Şehir kapsamında işadamlarımızla işbirliğine girebiliriz” dedi. Zıpkınkurt, heyete Edirne ekonomisi hakkında bilgi vererek, Çin'le işbirliği içinde olan Edirneli işadamlarının olduğunu karşılıklı yapılacak görüşmeler ve çalışmalarla ticari ilişkilerin arttırılacağını sözlerine ekledi.

Zıpkınkurt, görüşme sonunda ziyaretlerinin anısına Çin Heyeti'ne Selimiye Cami motifli kristal bir maket armağan etti.

Haber Fotoğrafları

  

Yukarı çık.