2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi

30 May. 2019 12:00
313
2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi

Bugüne kadar Türkiye'de coğrafi işaretler konusundaki en prestijli ve en değerli organizasyonlardan biri olan "Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi”nin ikincisi, 19-20-21 Eylül 2019 tarihlerinde Ankara Ticaret Odası Congresium International Convention & Exhibiton Center’da düzenlenecektir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nın katkılarıyla ve Ankara Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen Zirve, Türkiye'nin coğrafi işaretler konusunda en geniş katılımlı zirve olma misyonunu sahiplenecektir. Zirve'nin bu yılki teması "Anadolu'dan Dünyaya" olarak belirlenmiştir. Zirve ile coğrafi işaretlerin kırsal kalkınmaya sağlayacağı faydalar konusunda fakındalık yaratılması ve yerel ürünlerin ticarileştirilmesine yönelik işbirliği platformlarının oluşturulması hedeflenmiştir.

Zirve kapsamında üreticiler, coğrafi işaretler ile ilgili çalışmalar yürüten kamu, özel ve sivil toplum kuruluşları ile kanaat önderleri gibi tüm paydaşların tecrübe ve görüşlerinin paylaşılacağı bir “konferans programı” düzenlenecektir. Zirve aynı zamanda, ürünlerini tanıtmak ve ticari işbirlikleri kurmak isteyen katılımcılar için “Coğrafi İşaretler İhtisas Fuarı”, yerli ve yabancı uluslararası alım heyetleri ile “İkili İş Görüşmeleri (B2B Görüşmeler)” ve “Eğitim Programları” gibi eşsiz fırsatlar sunacaktır.

Zirve kapsamındaki konferans programı, eğitim ve çalıştaylara katılım ücretsiz olup etkinliklere katılım gösterecek üyelerimiz https://www.cografiisaretlerzirvesi.com/ üzerinden online kayıt yaparak en geç 01 Ağustos 2019 Perşembe gününe kadar Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü (0284 2251014-129 / earpaci@etso.org.tr) ile irtibata geçmesi gerekmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->