"İlimiz Turizm Değerlendirme Toplantısı" ETSO'da Düzenlendi

30 Nis. 2018 14:43
343
"ilimiz Turizm Değerlendirme Toplantısı" Etso'da Düzenlendi

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Emre Alp, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü  Ahmet Hacıoğlu ile Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, İlimiz turizm sezonunun açılmasına ve Kakava Şenlikleri ile Kırkpınar Yağlı Güreşleri organizasyonunun yaklaşmasına istinaden turizm sektöründe faaliyet gösteren iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldiler.

Turizm ile ilgili güncel sorunlar ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt "Edirne'de turizmin çeşitlendirilmesi ve İlimizin turizm alanında hak ettiği noktaya gelebilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Edirne'nin geçmişten günümüze ulaşan zenginlikleri ve güzellikleriyle turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirerek ülke ve dünya turizminden hak ettiği payı alabilmek için her türlü gayreti göstermekteyiz. Edirne'nin ticarette birinci önceliği turizm dolayısıyla neler yapılması lazım bugün burada sizin taleplerinizi dinlemek için toplandık." sözlerine yer verdi.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ise "İlimiz Edirne çok güzel bir şehir ve İlimizde turizm gün geçtikçe gelişiyor. Tabi bunu koruyarak daha yüksek seviyelere çıkarmamız lazım. Bunun için önce eğitim sonra denetim gerekmekte. Biz Edirne Belediye Başkanlığı olarak bunun için çalışmaya devam ediyoruz. Hep birlikte şunu düşünmeliyiz şehrimizi ve ekonomimizi canlandıran bu güzellikleri yaşatmamız lazım. Siz taleplerinizi söyleyin bizler de yapalım" dedi.

Edirne'de turizm ile ilgili yaptıkları çalışmalardan söz eden Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü  Ahmet Hacıoğlu "Dört yıldır Edirne'de görev yapıyorum ve bu süre içerisinde Edirne'nin ve turizm sektörünün geliştiği ve kalite konusunda kendini yenilediğini gördüm. Açıkcası bundan memnuniyet duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Emre Alp ise "ETSO Meclis Üyesi olduğum dönemlerde olduğum gibi yeni başladığım Meclis Başkanlığı görevimde de ETSO Yönetim Kurulu ile birlikte çalışarak Edirne'nin gelişmesi bakımından yapılacak tüm çalışmalara destek vereceğim." dedi ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi olarak çözüm üretmek adına 7/24 hazır bulunduklarını belirtti.

Edirne'nin turizmi ile ilgili yaşanan güncel sorunların ve çözüm önerilerinin paylaşıldığı toplantıda açılış konuşmalarının ardından sektör temsilcilerinin sorunları dinlendi. 

Yapılan değerlendirmelerin ardından, toplantıda nihai olarak, artık sektörel takip ve çalışmalarda ilgili sektör temsilcilerinin de yer alması gerektiğinden hareketle, turizm faaliyetlerinin, proje ve çalışmaların 6. Meslek Grubu Meclis Üyeleri (Turizm, Otel, Restaurant ve Cafeterya) Kemal Kılıç, Selahattin Kaya, Murat Tuzcu ve 6. Meslek Komite Başkanı Gökhan Balta öncülüğünde yürütülmesi kararı alındı. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, çalışmalarına her zaman destek vereceğini ifade etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Kosgeb
Trakya Kalkınma Ajansı
Abigem
Trakya Teknopark
Kredi Garanti Fonu
İktisadi Kalkınma Vakfı
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
Kobi Bilgi Sitesi
TOBB İşbirliği Teklifleri
-->