Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

Tasarımdan Üretime Yeni Vizyon Projesi Eğitimleri Devam Ediyor

12.05.2020
124
Tasarımdan Üretime Yeni Vizyon Projesi Eğitimleri Devam Ediyor

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Edirne Organize Sanayi Bölgesi’nin ortak olduğu ve Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘‘Tasarımdan Üretime Yeni Vizyon’’ isimli hibe almaya hak kazanan proje faaliyetlerine devam ediyor.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından açılan 2019 Yılı İmalat Sanayinde Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında TR21/19/MES/0026 Sözleşme Numaralı ‘‘Tasarımdan Üretime Yeni Vizyon’’isimli proje 01/10/2019 tarihinde başlamış olup proje süresi 12 aydır.Projenin Toplam Bütçesi ; 85.275 TL’dir. Başvuru Sahibi Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mali Katkısı ( %10 ) 8.527,50 TL’dir.Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Talep Edilen Destek Miktarı ( %90 ) 76.747,50 TL’dir Proje kapsamında 1 Adet Lazer Kesim Cihazı, 2 Adet 3 Boyutlu Yazıcı ve 2 adet Tasarım Bilgisayarı alınacaktır.
Proje kapsamında temin edilen ekipmanlar kullanılarak Öğretmenler, Öğrenciler ve Mezunlar için, 3D Tasarım kursu, Öğretmenler, Öğrenciler ve Mezunlar için 3D Yazıcı kullanım kursu ve Öğretmenler, Öğrenciler ve Mezunlar için Lazer Kesim cihazı kullanım kursu eğitimlerin verilmesi planlanmaktadır.Proje Eğitimlerinin sonunda eğitime katılanların İştirakçi işletmelerde üretim ortamında uygulama yapılacaktır ve Proje Hedef kitlesine eğitimler sonunda katılım belgesi verilecektir.

Projenin dört iştirakçisi vardır; UMB MUHENDİSLİK PROJE MAKİNE, KOMAK ENDÜSTRİYEL KOMPRESÖR VE MAKİNA SANAYİ, GÖKMAVİ REKLAMCILIK ve ÖNMETAL DÖKÜM SAN. VE TİC LTD. ŞTİ’dir.

İnşaat Teknolojisi Alanı Öğretmeni Halit SAYALI tarafından hazırlanan proje 16 öğretmen, 20 mezun ve 80 öğrenciye eğitim verilmesi planlanmaktadır.
Proje ekibi ve gören dağılımı aşağıdaki şekilde planlanmıştır.
PROJE KOORDİNATÖRÜ : Tolga ÜNAL ( Okul Müdürü )
KOORDİNATÖR YARDIMCISI: Şeref İLHAN ( Müdür Yardımcısı )
HALKLA İLİŞKİLER SORUMLUSU: Pınar BEKTAŞ, ( Bilişim Teknolojileri Alanı Atelye Şefi )
PROJE SEKRETERİ: Berrin AYDIN, (Bilişim Teknolojileri Alanı Atelye Şefi )
İKİ ADET İRTİBAT KİŞİSİ: Halit SAYALI, ( İnşaat Teknolojisi Alanı Öğretmeni
Semih KARABULUT, ( Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alan Şefi. )
EĞİTİM SORUMLULARI: Murat ÇINAR ( İnşaat. Teknolojisi Alanı Atelye Şefi ) Birol ÖZCÜRE ( İnşaat. Teknolojisi Alan Şefi ) Murat KEKLİK ( İnşaat. Teknolojisi Alanı Atelye Şefi ) Engin ALTINKARAAĞAÇ ( Makine Teknolojisi Alanı Atelye Şefi ) Erman YAMAN ( Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Atelye Şefi ) Fikret KURTULUŞ ( Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Atelye Şefi ) Ramazan BÜYÜKKAL ( Bilişim Teknolojileri Alan Şefi )

“Trakya Kalkınma Ajansı 2019 Yılı İmalat Sanayinde Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği Trakya Kalkınma Ajansı ve/veya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’ne aittir.”

Projenin Basın Toplantısı

http://edirneeml.meb.k12.tr/icerikler/tasarimdan-uretime-yeni-vizyon-isimli-projemizin-basin-toplantisi_9612779.html

Projenin Görünürlük Tabelaları ve Proje Afişleri

http://edirneeml.meb.k12.tr/icerikler/tasarimdan-uretime-yeni-vizyon-isimli-projemizin-gorunurluk-tabelalari-ve-proje-afisleri_9612810.html

Proje Kapsamında Eğitimler Verilmeye Başlandı

http://edirneeml.meb.k12.tr/icerikler/tasarimdan-uretime-yeni-vizyon-isimli-projemiz-kapsaminda-egitimler-verilmeye-baslandi_9612844.html

Proje Hakkında Basında Çıkan Haberler

http://edirneeml.meb.k12.tr/icerikler/tasarimdan-uretime-yeni-vizyon-isimli-projemizin-basinda-cikan-haberleri_9612903.html